Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Kombi

mattspinjoma-pl@t-online.de, 18 lat temu
Silnik 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Rok produkcji 2005
Chevrolet Lacetti Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Starałem się wybrać dobrze,jeżeli już nie doskonale. Jest to auto które sprawia mnie i mojej żonie ogromnie dużo satysfakcji.Polecam to auto właśnie w takiej wersji.Nad całokształtem, zaletami,minusami, otwarcie podyskutuję
Zasilanie benzyna/LPG. Jestem bardzo zadowolony. Przy obecnych cenach benzyny 1,38Euro, LPG 0,63Euro,była to dobra decyzja.Wystarczająca moc do normalnej ale szybkiej jazdy. Nie jest to auto sportowe,a raczej dobrym określeniem jest "au.rodzinne". Jest elastyczny , cichy i znakomicie pracujący na benzynie i gazie.
Absolutnie nie sprawia mi żadnych problemów. Wypominane przez innych użytkowników niedoskonalosci cześciowo potwierdzam, ale naprawdę nie jest dla mnie problemem długi ruch lewarka.
Naprawdę doskonale,komfortowo,cicho i dobre prowadzenie na zakrętach. Ja osobiście jeżdżę wieloma różnymi autami jedne mniej inne wiecej są głośne na dołkach.Niestety Lacetti zaliczam do tych głośniejszych.
Ja biore poprawkę na obecnie panujacy tręnd podyktowany warunkami bezpieczeństwa. Mniejsze okna grubsze słupki to rzecz dzisiaj nie do unikniecia. Rozumiem tych co sie przesiedli ze starego Fiata
Doskonale. Wersja CDX pozwala taku ustawić fotele ,że sięgnięcie do wszystkich elementów wyposażenia i obsługi jest dobre i nie sprawia problemów. Dla przykładu w "VW´ jest znacznie gorzej.
Klimatyzacja - po stokroć powtarzać będę to doskonała rzecz. Tutaj należy pamiętać o przesuszaniu klimatyzatora przed zakończeniem jazdy. Szyby nie parują , nagrzewanie w okresie zimowym oceniłbym na 5z minusem.Automatyczne utrzymywanie temperatury oceniam na 4.-zbyt mocno odczuwalny czas kiedy automatyka obniża tem. wewnątrz.Jak ktoś byłby nie zadowolony to moja propozycja -niech sie przesiadzie do Toyoty Awensis.
Combi- pomimo koła zapasowego w bagażniku. Miejsca jest ogrom.
Głośne jest tylko zawieszenie kół przy pokonywaniu dołków. Dla mniej jest to normalne, że przy prowadzeniu auta z predkoscią rzędu maksymalnej jest w nim głośno.Jak ktoś pisze ,że jadąc Lacetti 1,4 z prędkościa 140 jest mu głośno to moja propozycja niech sie przesiądzie go Golfa TDi. tam nawet radio nie pomaga. hi hi hi
Wiedzialem ,że auta te nie należą do ekonomicznych . Dlatego mam LPG. Dla porównania zapraszam na strone internetowa ADAC DE. i tam mozna sobie porównać że tylko w salonach inne autka palą rewelacyjnie malo. W praktyce to już nie jest taka rewelacja. W przypadku mojego auta zanotowalem dotychczas zużycie 10 do 11,5 litra gazu. benzyna srednio 8do 8,5 l
Tak jak ten punkt sam w sobie mówi- stosunnek jakości do ceny tutaj wlaśnie został zachowany. Płacimy mniej za długie ruchy lewarkiem i stukajace zawieszenie kuł.Ale za to dostajemy auto z wyposażeniem doskonale wysokim.Nie trzeba dodatkowo płacić za rozkładane tylne siedzenie (jak w Golfie) czy regulowane zagłówki (jak w Mondeo) tutaj nawet schowek na okulary jest extra. (Tojota Awensis nie ma)i tak można bu wyliczać jeszcze długo.
Pojawiło sie spore zawilgocenie (olejowe) na skrzyni biegów. Przy najbliższym przeglądzie trzeba to bedzie usunąć
Jeździł, jeździ, i jestem pełen optymizmu, bedzie dalej jechał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW [l/100km]

7,9