Lista ocen Chevrolet Lacetti (205) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hubs
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
I tu - ryfa: 1) co powiedzieć o samochodzie, który po wyjęciu kluczyka ze stacyjki wciąż pracuje? Okazało się, że przerwał się przewód prowadzący płyn do tylniej szyby i "zmoczyło" elektronikę. A ta zgłupiała. Samochód też. 2) Co zima - check engine. Po spadku temperatury poniżej 0 st. palila się kontrolka, silnik dygotał, drążek zmiany biegów też. Po 30 minutach jazdy wszystko wracało do normy. Serwis co roku mówił, że głupiał komputer -...
~Detalowy
Kombi 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Z poważnych usterek to jest uszkodzone te klapki w dolocie. Sa plastikowe i kazdy pisze ze do maks 150tys sa juz do wyrzucenia i u mnie tak było przy 180tys. Hałasowało jakbym bez oleju jeździł. Bubel fabryczny gdyż w oplach były te klapki metalowe i świat o nich nie wiedział ze sa a w chevrolecie są plastikowe i sie wycierają. Problem w naprawie tego bo nie ma u nas zadnych zestawow naprawczych. Ponoc pasuja klapki z jednego modelu dolotu od...
~bogdan701@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Stuki w tylnym prawym zawieszeniu.Szukano w dwóch serwisach Bełchatów i Częstochowa .W Częstochowie wymieniono tylny teleskop oraz szklankę nad teleskopem ale stuki pozostały.W końcu plastykowym ścięgnem umocowano cały blok hamulcowy i stuki są nadal.Firma Auto Poland orzekła że to usterka powstała w czasie eksploatacji i dalszych poszukiwań stuków nie będzie.Najlepiej kupić zatyczki do uszów a może lepiej nie jezdzić .Dzisiaj kończy mi się...
~Tomek
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
wymiana amorków z przodu nie wiedzieć czemu lewy przedni amortyzator był na skaju wykończenia przy przebiegu 55000km, amorki KYB (przód 2-sztuki) + wymiana 400PLN ale o tym wiedziałem kupując autko W ostatnich dniach zauważyłem wyciek oleju ze skrzyni, zrobione autko w prywatnym warsztacie simering + olej do skrzyni + wysprzęglik do sprzęgła z robotą 650zl (wyjęcie skrzyni biegów) dużo pracy w ogóle auto 2-dni w warsztacie, i teraz już ok.
~rozsadny w opiniach
Hatchback 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
jak narazie jedynie przez elektryke gaz przestal docierac na wtryski, ale naprawa w autoryzowanej stacji wraz z przegladem instalacji lpg zamknela sie w 250zl brutto. poza tym odpukac narazie ok. wiem jedynie po przegladzie ze reduktor w instalacji wytrzyma max 15 000 km a jego wykonczeniu dodatkowo przysluza sie obecne mrozy. wydatek ok 600zl, ale to jakby bardziej dotyczy instalacji lpg niz samego auta
~Shogun1983
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Mam wadę felgi, ale to raczej nie reguła. Na razie felga poszła na tył, ale przy najbliższej okazji to zgłoszę. Przy niższych prędkościach rzecz praktycznie niezauważalna, ale przy większych (powyżej 120 km/h) podwozie trochę "bije". Innych problemów nie ma. Nie miałem też problemów z często wymienianą na owym forum lampką "check engine" - czyżbym miał szczęście?
~Krzysiek
Kombi 1.6 DOHC 16v 109KM 80kW
Źle ale tylko ze względu na instalację gazową od początku nie działała tak jak należy, po pół roku i 16000 km wysiadła całkowici, serwis wymienił na nową ale dopiero po dwóch miesiącach i mojej interwencji w GM Polska, niestety radość była tylko przez miesiąc i tym razem bez ASISTANSE się nie obyło, ale według mnie to nie wina samochodu tylko serwisu - KIELCE.
~Szymon
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Wczesniej wspomniana awaria termostatu, i kiedyś zapieczony zacisk na jednym kole. Poza tym zmieniłem prawie całą instalacje gazową. Głowica zaworów już powoli mówiła dobranoc, ale wydaje mi się ze to wina kiepskiej instalacji która była jak go kupowałem. Ale to są tylko spekulacje, do ostatniego dnia u mnie grzecznie odpalał
~draco
Hatchback 1.4 DOHC 16v 95KM 70kW
Usterki elektryki gnębiły ten samochód od początku.Po dwóch latach przegniła wiązka przewodów ..wymieniono w serwisie.potem palący się Check. W serwisie badali,brali kasę i rozkładali ręce.teraz od roku się nie zapala..dlaczego? nie wiem..i nikt nie wie:) .Mała wytrzymałość poduszek amortyzatorów z przodu i końcówek stabilizatora.
~Zawiedzony
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
W ciągu 4 lat użytkowania samochodu miałem 3-krotnie problem z silnikiem /głowica, panewki i wał /. Po ostatniej awarii silnika byłem zmuszony samochód sprzedać - nie byłem w stanie finansowo ponownie zapłacić za reperację / ok 5 tys. zł/ Samochód okazał się BUBLEM.Popełniłem wielki błąd wkraczając do salonu w Chorzowie.