Ocena kierowcy - Chevrolet Rezzo

Silnik 2.0 i 16V 122KM 90kW
Rok produkcji 2004
Chevrolet Rezzo 2.0 i 16V 122KM 90kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja
To naprawdę nie doceniony samochód.
Ten silnik to coś wspaniałego. Bardzo elastyczny i jazda w mieście w zakresie ekonomicznym to mniejsze spalanie niż w lanosie z gazem 1,6. Silniczek pracuje cichutko i ładnie ciągnie od samego dołu obrotów. Polecam jak kupować rezzo to tylko z tym silnikiem
Biegi wchodzą poprawnie choć można by wymagać więcej. W lanosie skrzynia biegów chodził znacznie lepiej.
Samochód płynie po drodze. Zawieszenie miękkie i zestrojone komfortowo a nie sportowo.
Dla mnie dobra. A ta belka z boku wcale tak nie przeszkadza jak piszą nie którzy redaktorzy w testach.
wszystko na swoim miejscu. Wygodny fotel kierowcy oraz dwa podłokietniki z przodu to jest rewelacja.
Posiadam klimatronik. Przy włączonym nawiewie na przednią szybę automatycznie włącza się klimatyzacja. W mojej ocenie niepotrzebnie.
Tutaj konkurencja powinna się uczyć. Siedzi kierowca siedzi jak na fotelu przed telewizorem. Mam 182 cm. wzrostu fotel cofnięty na max do tyłu i siadając na tylnej kanapie kolanami nie dotykam fotela. Coś pięknego.
Poprzedni jeździłem lanosem dlatego dla mnie bardzo dobre wyciszenie.
Pali tyle co inne samochody z silnikiem 2.0 sprawdzałem inne marki zużycie takie samo. Jak się jeździ w zakresie ekonomicznym to pali normalnie. Zresztą tym samochodem jada to przyjemność i nie trzeba się spieszyć :)
Polecam warto kupić z częściami teraz już praktycznie nie ma problemów. Samochód był produkowany do 2008 r. Nawet spinki plastikowe można kupić. Na allegro wybór praktycznie wszystkich części.
Samochód dopiero co kupiłem z przebiegiem 80 tyś na razie usterek brak. Wymieniłem jeden z wężyków od układu chodzenia kupiony metr w sklepie za 14 zł.
Na razie brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 122KM 90kW [l/100km]