Ocena kierowcy - Chrysler 300M

300M, 17 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 252KM 185kW
Rok produkcji 1999
Chrysler 300M 3.5 i V6 24V 252KM 185kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Samochód marzenie: super wygodny, piękna, nietuzinkowa sylwetka, dynamiczy, ładnie wykończony. Jedyny problem że już go nie produkują i nie widać godnego następcy :(
Cichy, mocny, elastyczny. nic dodać nic ująć
Niestety tylko 4 biegi. Przełącza się szybko i gładko, trochę za wolno reaguje na szybkie dodanie gazu. Jak chce się rzeczywiści energicznie przyspieszyć to albo autostick albo trzeba depnąć gaz do dechy.
Idealny. Samochód idzie jak po szynach.
Przez tylną szybę widać kiepsko, ale ma znakomite lusterka
Wycieraczki mogłyby być jakoś inaczej włączane...
Kompensacja nasłonecznienia jakoś średnio działa. 23 stopnie w słońcu są OK, ale w nocy trzeba dać 24-25.
Ten samochód powinni obejrzeć ci którzy piszą że np. Opel Agila jest samochodem "przestronnym". 300M ma taką przestrzeń w środku że aż trudno uwierzyć. Z tyłu dwoje dzieci na fotelikach i jedna dorosła osoba mają bardzo komfortowo.
Silnik słychać dopiero gdzieś koło 5 tys obrotów. 180km/h da się jechać zupełnie przyjemnie, choć szum powietrza trochę już słychać. Przy 140 można w środku rozmawiać szeptem. To mój pierwszy samochód w którym można słuchać muzyki nawet po cichu.
To samochód na trasę. W mieście pali za dużo - no cóż waży koło 1700kg. Przeglądy kosztują przeciętnie - tyle samo płaciłem za Omegę. Co do napraw to nie wiem - na razie się nie psuje.
Jeśli chodzi o używane, to jest dosknale. Za rozsądne pieniądze kupuje się luksusowy, bardzo ładny samochód, z prawie wszystkimi dodatkami w standardzie. Nowego nie kupowałem to trudno coś powiedzieć.
Nic mi się nie zepsuło..
Nic mi się nie zepsuło..