Ocena kierowcy - Chrysler Cirrus Sedan

Silnik 2.5 i V6 24V 164KM 121kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Chrysler Cirrus Sedan 2.5 i V6 24V 164KM 121kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ponadczasowy kształt. Mi się bardzo podoba.
Karoseria : 13 lat auto, a rdze mam tylko na masce, i klapie bagarznika, ale tylko od środka więc nie widać.
Zawieszenie : Za delikatne jak na nasze warunki, ale ceny części są wręcz śmieszne. Dostępność-bez problemu, zawsze i wszędzie.
Układ hamulcowy : Regularnie pokrzywione tarcze. Wymieniałem już pompe hamulcową i przewody, osprzęt bembna, tłoczki i cylinderki.
Ja go lubie i dlatego mam go już 13 lat. Nie planuje go sprzedać. Przyjemności z jazdy nie można porównać do niczego innego. Trasa 1000km? ŻADEN problem. Wsiadasz, jedziesz i wysiadasz wypaczęty.
Piękne brzmienie, i mimo wszystko bardzo niezawodny.
Już zdążyłem zrobić poważny remont. Cena około 3 tyś, ale jak się katowało auto z automatem to potem są takie skutki. Skrzynia odkąd tylko pamiętam zawsze lekko szarpała, dlatego tylko 4.
Auto całkiem fajnie się prowadzi, jednak opinie typu, że prawie jak sportowe są mocno przesadzone. Każdy, kto kiedyś jezdził np BMW może to potwierdzić.
Dobra widoczność. Jednak parkowanie utrudnia wystający daleko zderzak i przód, w którym nie widać końca. Lusterka natomiast są fatalne. Ogromne martwe pole.
Nic dodać, nic ująć-wzór do naśladowania. Jedynie brakuje mi podłokietnika. Rewelacyjne fotele.
Klima mrozi, ogrzewanie grzeje. 4 gwiazdki za to, że zapchała mi się nagrzewnica, choć to akurat moja wina bo nie wymieniałem płynu w chłodnicy.
Tak jak pisałem wyżej-ideał
Troche trzeszczy, troche piszczy, ale do zaakceptowania.
Jak na taką pojemność i to z automatem to jest naprawde nie żle.
Za tą cene ciężko teraz kupić coś dużo lepszego. Oczywiście, że jak ktoś by się uparł, to by znalazł, ale po co?
Tu kończą sie pochwały: zawieszenie się sypie na potęge, z elektryką są często problemy, ostatnio wymieniałem komputer silnika, przez co auto stało pół roku u mechanika, bo nikt nie wiedział co się stało... Antena się nie chowa, jedna szyba się nie otwiera... Pierdoły ale tego nie powinno być.
Uszczelke pod głowicą też zrobiłem, pompa paliwa, pompa oleju w skrzyni biegów, wszystko w zawieszeniu już kilka razy, ale to akurat przez stan naszych bezdroży...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 164KM 121kW [l/100km]

12,0