Ocena kierowcy - Chrysler Cirrus Sedan

punto2901@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 164KM 121kW
Rok produkcji 1996
Chrysler Cirrus Sedan 2.5 i V6 24V 164KM 121kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Tak,nie jednokrotnie spotkałem się z osobami które myślały że ten wózek jest wart ponad 100 tyś zł! Po mimo tylu lat auto prezentuje się na prawdę dobrze,wyróżnia się z tłumu swoją unikatową stylizacją!!!
Całokształt oceniam na cztery.
Ok,a wiec silnik jest najprawdopodobniej japoński od Mitsubishi V6-2.5L ale z tym układem wydechowym pracuje ładnie i bardzo cicho. Zdarzało się że ktoś przekręcał stacyjkę podczas pracy silnika nie wiedząc że już pracuje ponieważ mam zepsuty obrotomierz. (radio grało cicho).Kultura pracy z wyższej pułki.
I tu jest problem,gdy jadę w cztery osoby pod górkę około 40 km/h drugi bieg wyskakuje,obroty gwałtownie wzrastają po czym bieg znowu wskakuje! Następuje duże szarpnięcie i pisk opon. Po tym incydencie mam tylko 2 biegi,muszę wyłączyć silnik. Gdy ponownie uruchomię są już wszystkie cztery.Myślę że to wina komputera.
Gablotę prowadzi się przyjemnie ponieważ to klasa średnia wyższa ale mam tu dużo drążków i końcówek do wymiany,to chyba efekt naszych dróg!
Widoczność z przodu jest dobra,z lusterkami też nie mam problemów ale tylna półka na głośniki i płasko obsadzona szyba blokuje mi troszkę widoczność. Na wystające zderzaki w szczególności przedni grill też trzeba uważać.
Z modelu 1996 brakuje podłokietnika,w tej klasie auta to niezbędna rzecz! Na niemieckiej trasie włączam tempomat i po długim czasie chciałbym się na czymś oprzeć ale nie mam na czym.
Auto stało pod moją nieobecność w garażu pół roku i z wentylacji dochodzi odór wilgoci. Klima chłodzi a wentylacja dobrze grzeje.
Kolega posiada BMW 5 i czuję się jak w puszce na konserwy,w moim aucie nigdy nie dotykam kolanami przednich siedzeń natomiast w 5 jest na odwrót.Chrysler ma znacznie więcej miejsca.
Wyciszenie jest bardzo dobre,silnik chodzi bardzo cicho,może to zasługa podwójnego katalizatora który posiadam w tym aucie. Przy 120 jest tylko bardzo cichy pisk dochodzący chyba ze skrzyni biegów no ale z nią mam problemy wcześniej opisane.
Jak na rok pojazdu,przebieg 280.000 tyś. przy 90 KM/H pali 7.5L,120 10L,miasto 13.5L. Naprawa auta jest troszkę droższa od innych,to nietypowe auto co więcej amerykańskie.
Elementy wykonania wnętrza są raczej dobre,jasna deska rozdzielcza,jasne skóry,szerokie dobrze obudowane drzwi w skórze i drewnie robią wrażenie. Wsiadając do tego auta od razu widzimy że nie chodzi o plastikowa zabawkę.To auto amerykańskie więc cena zawsze będzie niższa względem aut niemieckich.Szkoda tylko że nie można założyć szerszych kapci np. 245/35 ZR18. u mnie z trudem weszły 225/60 i tak z przodu trą będę musiał założyć dystansy.
Gdy coś się zepsuje należy to od razu wymienić ponieważ jeden element zależy od drugiego.
Skrzynia biegów,podatny na wilgoć,pompa piszczy chyba ma już dosyć,obrotomierz przerywa. Gliny mnie złapały,musiałem wymienić przednie światła i założyć z tyłu przeciw mgielne! W serwisie krzyknęli 6300!!! Pokazałem im coś i pojechałem do Poznania na giełdę,zapłaciłem 500 zł na nowe od Stratusa! Chodziło o to że kierunki się palą i brak chomologacji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 164KM 121kW [l/100km]

10,3