Ocena kierowcy - Chrysler PT Cruiser MPV

POVERa, 15 lat temu
Silnik 2.2 CRD 121KM 89kW
Rok produkcji 2002
Chrysler PT Cruiser MPV 2.2 CRD 121KM 89kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : przełącznik świateł, akumulator
Zawieszenie
Karoseria : uwaga na rdze, nawet w egzemplarzach bezwypadkowych !
powiedzmy sobie szczerze, że samochód nie jest bez wad zarówno konstrukcyjnych jak i nabytych na naszych drogach, ale jego niepowtarzalny design oraz zadziorny charakter rekompensują większość wad.
ogólnie silnik dobry, wysokie wibracje na biegu jałowym, niestety bierze olej
jedyne moje zastrzeżenie to fakt, że kobiecie ciężko wrzuca się wsteczny bieg, wymaga to więcej wysiłku :) korzystanie z podłokietnika podczas jazdy jest praktycznie niemożliwe, nie da rady zmieniać biegów.
absurdalny promień skrętu, przy skręcie 90 stopni wjeżdżam na sąsiedni pas, zawieszenie zrealizowane na osiach ze stabilizatorami powoduje, że na dziurach ma się wrażenie, że zaraz poodpadają wszystkie koła.
widoczność bardzo dobra, tylne zagłówki nie przeszkadzają jeśli umie się korzystać z lusterek bocznych
specyficzne umiejscowienie guzików do regulacji położenia szyb przeszkadza w myjni ręcznej, gdy notorycznie duszą mi na zamykanie auta i włącza się alarm
źle zeskalowane pokrętło nadmuchu, na 2 kreskach ledwo wieje, a na 3 urywa głowę
rewelacyjnie rozplanowane miejsce dla 4 osób, nawet wysokich, dużo miejsca na długie nogi :) bagażnik zawsze jest dla mnie za mały, PT nie ma w tym swojej winy :D
silnik wyciszony przyzwoicie, powyżej 130 km/h trochę huczy
jestem bardzo zadowolona, w mieście pali 7-8 l, na trasie schodzi do 6 litrow/ 100km. Odradzam autoryzowane serwisy! dostępne tylko oryginalne drogie części .
nowego nigdy bym nie kupiła, bo cena jest absurdalna, ale używany trzyma wartość i jest ona proporcjonalna, do tego, co PT sobą reprezentuje.
ciągle nowe awarie układu elektrycznego, najróżniejsze, ciągle przepalają się żarówki podświetlenia zegarów, bardzo szybko rozładowuje się akumulator, obluzowany przewód paliwowy za filtrem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CRD 121KM 89kW [l/100km]

7,3