Ocena kierowcy - Chrysler Saratoga

Kamil, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Chrysler Saratoga 3.0 143KM 105kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Ten samochód naprawde rzuca się w oczy,klasyczny,elegancki kształt,bardzo podoba mi się wnętrze(u mnie w jasno i ciemnoszarych welurach)-jest bardzo przytulny,szczególnie wieczorem przy podświetlonej desce.Jak każde auto posiada mankamenty,lecz oboje z żoną nie chcemy zmieniać na inny,choćby i bardziej ekonomiczny. Saratoga ma duszę.
Co jak co, ale pomruk ma przepyszny-uwielbiam, choć 141km przy 3.0 i pełnym wtrysku to nie za dużo (ale wystarcza)
Wystarczy wyczuć pedał gazu, a bedzie zmieniał i redukował jak sobie życzysz. Niby tylko czwórka, ale świetnie zestopniowana.
Mógłby być bardziej komfortowy, choc nie powiem, jak na bryczkę o takich kształtach dobrze ´trzyma drogę".
Do tyłu do dupy(przy cofaniu "przez ramię"),reszta ok.
Po opanowaniu deski rozdz. łatwiej niż obsługa prostego telefonu kom. Regulacja wentylacji przyciskami jest super(dla mnie).W ogóle nie korzystam z tempomatu.
Troche głosna dmuchawa, ale przecież nie cały czas "jedziemy na maksa",ktoś napisał że słabo grzeje-dziwne, ale wcześniej miałem "meśka"124 i tu jest lepiej, może poprostu trzeba "grzebnąć "przy nagrzewnicy lub przewodach?
Świetnie, szczególnie z tyłu(osobiście rzadko tam siadam)
Przy trzymaniu odpowiednich obrotów niejeden niemiec odpada(patrz wyżej),ale nawet jak słychac motor to ma on piękne brzmienie. Jak szybko jedziemy jest "wietrznie", pewnie przez kształt bryły samochodu.
Patrzac na pojemność (i automat) to naprawde oszczędne auto- średnio potrafie zamknąć sie w 11,5l. LPG (tyle że mam świetną instalację z sekwencyjnym wtryskiem gazu).Max-15.4(troche po centrum katowic,pare razy krótkie odcinki do pracy 4km i na zakupy z żoną). Min 9,3(poważnie!)-trasa,złe warunki(mokro,mgliście itd)rzadko 100km/h przekraczałem.
Lepiej przywieżć niż kupić na miejscu(choć to nie reguła)-grubo ponad rok temu dałem za swoje auto 1100euro(nie na chodzie-uszkodzona skrzynia),ale instalacja LPG(bezpośredni wtrysk!), była u nas warta prawie tyle, musiałem ją tylko trochę przerobić(koszt 600zl.) by móc tankować nasz propan-butan.
Raz nie grzała mi tylna szyba ale wizyta u elektryka sam. załatwiła wszystko i jest spokój(50zł), nie działał też sygnalizator włączonych świateł-samo się naprawiło! Szwankowało też podnoszenie szyb w tylnych drzwiach. Same bzdury.
Jak go przywiozłem miał zepsutą skrzynię(100tys. przeb.),kupiłem używaną i jak do tej pory tylko tankuję i jeżdżę.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 143KM 105kW [l/100km]

12,0