Ocena kierowcy - Chrysler Town & Country IV

Arturo, 13 lat temu
Silnik 3.8 i V6 AWD 215KM 158kW
Rok produkcji 2002
Chrysler Town & Country IV 3.8 i V6 AWD 215KM 158kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : wyposazenie : wszystko elektryczne, trojstrefowa klima, dvd, czujniki cisnienia w oponach, itd.
auto jest znakomite, mam najbogatsza wersje 3.8 AWD limited, z wyposazenia ma wszystko co mozna sobie zamarzyc, naprawde dlugo by wymieniac. jedyny bemol to spalanie...
silnik pozytywnie mnie zaskoczyl elastycznoscia i dynamika. auto, jak na swoje 2100kg przyspiesza rewelacyjnie od niskich obrotow.
skrzynia to nie szczyty technologii, ale spelnia swoja funkcje bardzo dobrze. zmienia beigi miekko, bez szarpiniec.
troche miekkie zawieszenie, ale w koncu to minivan. srodek ciezkosci jest wysoko, wiec nie nalezy za szybko wchodzic w zakrety. dla mnie jest ok.
siedzi sie wysoko, wiec widocznosc jest bardzo dobra. generalnie to nie zwracam uwagi na takie rzeczy.
jak to minivan - doskonala ergonomia. wszystko tam gdzie trzeba. duzo schowkow i ulatwiajacych zycie drobiazgow. jednyny minus to brak systemu stow&go, bo fotele sa ciezkie i trudno je przenosic.
mam trojstrefowa automatyczna klime, dziala doskonale.
minivan - czy trzeba jeszcze cos dodawac? skorzane fotele elektrycznie regulowane, podgrzewane, skladane itp :) oparcia mozna skladac we wszystkich 6 fotelach. jedyna denerwujaca rzecz to to, ze kolanem zawadzam o drzwi.
nie jest zle, chociaz nie idealnie. slysze silnik.
jeszcze nic nie naprawialem, bo krotko mam ten samochod. co do spalania, to jest tragicznie... srednio mam okolo 20l (raczej miasto), na trasie schodzi ledwo ponizej 12l. moze jakis tune-up by sie przydal. niby to 3.8 z AWD, ale spodziewalem sie nizszego spalania. jezdzilem juz wersja 3.3 i 3.8 (w 5 gen) i spalanie bylo 1/4 nizsze.
mysle, ze z tym wyposazeniem jest ok.
na razie nie dziala tylko elektrycznie zamykana tylna klapa.
na razie nic, ale jak mowilem, samochod mam bardzo krotko. podobno psuja sie : skrzynie, wspomaganie kierownicy, uklad klimy (jest drugi wymiennik ciepla na tyle, koroduja przewody pod autem) oraz przednie zawieszenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.8 i V6 AWD 215KM 158kW [l/100km]

14,6