Ocena kierowcy - Chrysler Vision

maniek jaworzno, 16 lat temu
Silnik 3.5 TSi 211KM 155kW
Rok produkcji 1994
Chrysler Vision 3.5 TSi 211KM 155kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : chyba wszystko! oczywiscie na + :-)
Karoseria : wycieranie sie bokow w skorzanym siedzeniu kierowcy, niektore egzemplarze
Układ hamulcowy : u mnie slaby tylny hamulec zasadniczy
Inne : slaba jakos malowania plastikowych elementow nadwozia..bardzo latwo odpryskuje lakier zezderzakow,listew i nakladek progowych
jak juz mowilem to moj pierwszy amerykanin i jak narazie jestem nim zachwycony :-)
3,5 literka to poprostu idealny silnik do tego auta! jest bardzo elastyczny, pieknie mruczy,rozrzad bezkolizyjny, dosc pomyslanie umiejscowiony i do wiekszosci podzepolow b.latwy dostep:-)
to moj pierwszy amerykaniec i pierwszy automat- dlatego moja opinia w tej sprawie to opinia totalnego zoltodzioba..:-) 1.osobiscie denerwuje mnie schodzenie biegow w dol..przy dosc gwaltowym hamowaniu potrafi szarpnac przy przechodzeniu 2-1 2.czesto musze przejezdzac ok.300m odcinek nieutwardzonej wyboistej drogi - jak jade bez gazu to jedzie sie stasznie wolno.jak dodam troche gazu to po chwili skrzynia przelacza na 2, po chwili znow z powrotem na 1..przy obrotach ok. 1rpm nastepuje ciagla zmiana biegow gora/dol - w efekcie szarpe autem...poza tym innych "problemow" nie mam :-)
spodziewalem sie wiekszego bujania:-) jest oczywiscie miekko ale bez przesady! mimo iz w zawieszeniu nie ma grama luzu to przy dynamicznym przejezdzaniu przez wyboje slychac zawieszenie! oczywscie nie jest zle ale sadzilem ze bedzie ciszej :-) wielki plus natomiast za zwrotnosc! mimo swojej dlugosci/wielkosci visionem potrafie bez problemu zawrocic na waskiej drodze na 3 razy- wynik identyczny jak golfemII !!!
jak dla mnie ok! nic dodac nic ujac..
no tu to chyba nie ma o czym dyskutowac! wszystko jest tam gdzie ma byc, latwo dostepne i wogole :-) jedyny maly minus moge postawic za zbyt mala skutecznosc dzialania regulacji odcinka ledzwiowego w siedzneniu kierowcy..niby regulacja jest ale w praktyce malo skuteczna.
ogrzewanie bardzo dobre! juz po chwili robi sie cieplo :-) klima ciut gorzej..chlodzic niby chlodzi dobrze ale zeby w 30st upale bylo przyjemnie chlodno dmuchawa musi byc na maxa- to z kolei generuje halas..ogolnie 4..
nic wiecej nie potrzeba :-)
silnik dosc glosny i naprawde go w srodku slychac - ale w tym przypadku to raczej zaleta :-) z mila checia zaloze mu stozek aby jeszcze bardziej wzbogacic sound V6 :-) co do wyciszenia samego nadwozia od dzwiekow dochodzacych z zewnatrz to jest ono wg mnie b.dobre! przy jezdzie do srodka przedostaje sie jedynie szum opon :-)
poczatkowo obawialem sie troche spalania silnika 3,5...ale w gruncie reczy nie jest az tak zle! przy normalnej jezdzie w miescie komputer wyswietla srednie spalanie na poziomie 15l, przy delikatnym traktowaniu mozna zejsc smialo do 13, w trasie przy predkosci ok.120 spalanie wynosi 10...w cyklu mieszanym miasto/trasa przy normalnym traktowaniu(bez jakiegos osczedzania i bez nadmiernego żyłowania) spalanie wynosi 13-13,5
nie no tu to bije na leb europejska i japonska konkurencje! za 8kzl to mozna kupic troche mlodsze zadbane seicento, gola astre z gliwic, lub bardziej lub mniej tluczonego golfa3 lub mondeo z poczatkowych lat produkcji...dlugo sie zastanawialem nad visionem bo amerykaniec budzil u mnie obawy ale teraz moge powiedziec ze warto! za 8kzl mamy:skore,klimatronic,wspomaganie,pelna elektryke,kontrole trakcji,abs,niesamowita wygode i zachowany indywidualizm :-)
visiona mam zbyt krotko aby cos na ten temat powiedziec...jedyne do czego sie moge przyczepic to: zuzyte silowniki maski, oraz zlamana antena..pozatym w skorzanym siedzeniu kierowcy przeciera se bok i tyle...
poprzedni wlasciciel robil remont skrzyni i tyle wiem..nic innego raczej nei bylo robione...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 TSi 211KM 155kW [l/100km]

11,2