Ocena kierowcy - Chrysler Voyager III Grand Voyager

andrzejmazur@vp.pl, 18 lat temu
Silnik 3.3 V6 158KM 116kW
Rok produkcji 1996
Chrysler Voyager III Grand Voyager 3.3 V6 158KM 116kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Bardzo serdecznie dziekuje nabywcy mojego auta, za to ze kupujac mojego Chryslera Grata Voyagera pozbawil mnie dalszych zmartwien i problemow zwiazana z dalsza eksploatacja pojazdu. Potencjalnym zainteresowanym odradzam zakup.
Silnik dosyc trwaly, elastyczny, chociarz jak na silnik 3.3 bez rewelacji.
Zepsula ci sie? Jezeli nie to wkrotce cie to czeka, bardzo nietrwala, b.duzy koszt naprawy, ogolnie za delikatna do silnika 3.3. Zalecana wymiana oleju i filtra aby nie ulegla uszkodzeniu to 15000 km, zadnego ciagania przyczep, zrywow, unikania poslizgu kol, szczegolnie na sniegu. Modlitwa w czasie jazdy wskazana ;-)
Radze kupowac idealne egzemplarze, koszt naprawy zawieszenia jest b. wysoki. np. lozysko wystepuje wyl. z piasta w cenie 700 zl. Z tylu resory sa zbyt miekkie, przy obciazeniu 7 osob buja sie jak lajba po jeziorze.
Ogolnie ladny w srodku, zbyt miekkie fotele, jesli chodzi o ladownosc, tylna kanapa wazy ok 86 kg, sam jej nie wyjmiesz...
W zimie wnetrze bardzo szybko sie nagrzewa. Jezeli chodzi o klime to nie wiem bo od poczatku bo sie zapsula :-), a balem sie pojechac do ASO i spytac o koszt naprawy. Bardzo sympatycznie jezdzi sie ze skora bez klimy ;-)
W tym samochodzie mozna robic wszystko na P ...
Do dzis brakuje mi szumu tulnych lozysk i dzwieku rozklekotanego zawieszenia ( nie pomaga nawet Infinity ;-))
Bez wzgledu na stan instalacji gazowej, styl jazdy i warunki atmosferyczne duuuuuuuzo pali. Do dzisiaj splacam dlugi mojego Grat Voyagera.
Auto szybko traci na wartosci, i za stosunkowo nieduze pieniadze mozna kupic kilkuletni egzemplarz.
Generalnie, wszystko w tym samochodzie sie psuje- duzo drobiazgow, duza zawodnosc. Teraz juz sie nie dziwie, ze w testach niezawodnosci Voyager zajmuje przedostatnie miejsce przd Lada Samara, mowie powaznie.
bardzo czesto spotykane awarie skrzyn automatycznych, szybkie zuzycie zawieszenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 V6 158KM 116kW [l/100km]

25,7