Ocena kierowcy - Citroen AX

ilcar, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Pozytywnie zaskoczyło mnie wszystko! Świetny, dynamiczny silnik, pojemne nadwozie, zabawne drobiazgi (patrz - całokształt), oryginalność, ekonomiczność i niezawodność. Jestem bardzo zadowolony.
Cudowne autko! Polecam gorąco każdemu, kto szuka oryginalnego, dynamicznego i ekonomicznego autka. Ax to bardzo udany, niezawodny samochód. W dodatku świetnie wygląda i wyróżnia się z tłumu innych aut (super wygląd, boska jednoramienna kierownica, jedna wycieraczka, klapa bagażnika z szyby i plastiku), tym bardziej ze swojej klasy cenowej - nudnych Cors i Fiest. Ax to świetny kumpel, na którym zawsze można polegać. Najlepszy samochód jaki kiedykolwiek miałem!
Jak na tak mały sinik jest po prostu super. Bardzo żwawy i prawie nie wrażliwy na obciążenie auta. Na trasie można zasuwać non stop 120, nawet 130 km/h. Maksymalnie osiąga 143 km/h, dokładnie tyle ile wg. instrukcji, autko nawet przy tej prędkości zachowuje się stabilnie. Silnik to wielka zaleta tego autka.
4 biegi, całkiem nieźle. Może przydałaby się 5 - silnik buczy powyżej 110, ale nie ma co się czepiać, daje radę.
Zawieszenie bardzo ładnie tłumi nierówności, ale jest trochę za miękkie. Mimo tego autko całkiem dobrze jeździ na zakrętach, spokojnie wygrywa porównanie np. z Tico.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach, parkowanie jest łatwiutkie.
Spoko. Klakson w dźwigni kierunkowskazów, trochę nie wygodnie miga się długimi (na dwa razy) typowo po francusku. Radio mogłoby być nieco bliżej kierowcy, ale przynajmniej jest wysoko. Wielkim plusem są schowki i ich ilość. Genialne są wielkie kieszenie w drzwiach na butelki nawet 1,5 litrowe oraz wielkie schowki po bokach tylnej kanapy.
Bardzo dobrze. Wnętrze da się szybko nagrzać i szybko schłodzić. Świetnie sprawdza się szyberdach.
Jak na tak małe autko jest bardzo dobrze, szczególnie z przodu. Można zupełnie wygodnie podróżować nawet w 4 osoby, ew. w 5. W dodatku, bagażnik jak na ta klasę auta jest bardzo duży a po złożeniu siedzeń mamy małą ciężarówkę.
Zupełnie dobre. Nadwozie jest opływowe, co redukuje szumy powietrza. Jedynie na np. kostce brukowej jest bardzo głośno. Przy prędkościach powyżej 110 km/h silnik dość głośno buczy.
Super! Bardzo ekonomiczny silnik. Nawet ostre zasuwanie po mieście nie wpływa drastycznie na zużycie paliwa. Ja mam ciężką nogę, jeżdżę przede wszystkim właśnie w mieście i spalanie w takich warunkach nie przekracza 7 l/100km.
Super. Ceny za małe Citroeny są śmiesznie niskie, a w zamian dostajemy świetne, oryginalne i ekonomiczne autko.
Spoko. Może żarówki przednich reflektorów trochę za często się przepalają. Po za tym spoko.
Na szczęście nie było żadnej. Niezawodne auto. Można na nim polegać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

6,1