Ocena kierowcy - Citroen AX

zajc, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak go kupilem w niemczech, to w drodze powrotnej na autostradzie z gorki zabraklo mi licznika! Moja baba jechala za mna Roverem 416 i przy 170 km/h moje male gowienko oddalalo sie od niej :) A tak to licznikowe 160 nie stanowi problemu. Po dluzszym czasie podchodzi pod 170. Niezle jak na 45 koni :P
Karoseria : Ruda zagniezdzila sie tu i owdzie. Ale progi cale :)
Idealne auto do pracy, do duzego miasta nie ma lepszego auta. Przynajmniej nie szkoda jak ktos przerysuje czy zahaczy na parkingu. A koszty utrzymania smiesznie niskie. tylko kiepsko moze byc w momencie wypadku. Wjechalem w dupe Passatowi-tamten tylko zderzak mial porysowany. Ja podgieta podluznice i do wymiany:chlodnica, lampy. maska ,pas przedni. Az strach pomyslec do byloby przy wiekszej predkosci....Ale naprawilem go i smiga jak zloto!
Malo pali,jak sie przycisnie do dechy to jakos sie zbiera. Moje oczekiwania spelnia w 100 %!!! Poprzednio mialem AX 1,5 D i tamten silnik tez byl rewelacja. Palil w trasie 4 l/100 km.
Czasem problem z wrzuceniem wstecznego, poza tym ok.
Najwazniejsze ze sie nic nie psuje i nie trzeba wymieniac :) Na razie zrobilem 30 tys km po naszych polskich poligonach drogowych i zadnych wymian!
Waskie slupki nie utrudniaja widocznosci, jak to bywa w wielu nowszych konstrukcjach.
Ja duzy chlopiec jestem, to nawet korbki po stronie pasazera mam w zasiegu reki :P
Grzeje super, klimy nie ma-wiec o jakiej wentylacji my tu mowimy?:P
Jak na takie gabaryty auta, to jest rewelacja! Mam 188 cm wzrostu a jakos sie mieszcze. Do tego calkiem pokazny bagaznik(chyba 270 litrow)pozwala mi wozic calkiem spora ilosc narzedzi do pracy :)
Od ponad roku jedze z dziurawym tlumikiem, wiec o jakim wyciszeniu mialbym pisac?:D
Zima w miescie do 7,5 l/100. Latem w miescie ponizej 6l/100. Trasa 100 km/h i schodzi ponizej 5l/100. Poniewaz nie oszczedzam mojego osiolka, to uwazam ten wynik za calkiem dobry.
Wedlug mnie nie ma lepszego auta za te pieniadze! Za pare tysiecy zlotych otrzymujesz auto ekonomiczne, bezawaryjne, dosc pojemne i w miare wygodne jak na swoje wymiary, CC, Tico i inne badziewia nie maja startu! Moj mial 45 tys km podczas zakupu, i jak na razie sluzy mi za ciezarowke do codziennej pracy i nie wymieka!!!
Na razie przez poltora roku i 30 tys km wymienilem tylko simmering na polosce i zacial sie zamek od drzwi po stronie kierowcy. Wiec za wszystkie usterki przez ten czas wydalem 300 zlotych. Jak dla mnie ideał!!!
Brak! :) No moze poza rdza, ale dopoki dziur nie ma to jest ok. Tylne nadkola to slaby punkt. Moj poprzedni AX pomimo ze byl tez 95 rok, to byl totalnie zzarty. Progow juz nie mial-ale za to byl smiesznie tani :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

5,9