Ocena kierowcy - Citroen AX

Kermon, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Citroen AX 1.0 50KM 37kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Mam go od 3 miesięcy i przejeżdziłem narazie 7000 km więc o awaryjności nie mogę wiele powiedzieć - narazie nic mi się nie zepsuło i nie zanosi się żeby się miało zepsuć. Parę drobnych mankamentów ma (wkoncu ma 11 lat) ale zalety tego samochodu przeważają nad wadami.
Bardzo ładnie "wkręca się" na obroty no i zużywa strasznie mało paliwa :) Z wad to słychać zawory, mam drobne wycieki oleju.
Skrzynia 4biegowa - niektorym moze to przeszkadzac ale ja bardzo lubie dluuugie biegi. Na trojce jezdzi sie jak automatem od 30 do 135 km/h :) bardzo rzadko trzeba sięgać po lewarek. Pracuje cicho w czasie jazdy biegi wchodzą bez problemów Z wad - czasem są problemy z wrzuceniem wstecznego - ja się przyzwyczailem do tego i nauczylem się wrzucać.
Komfort podróżowania w tej klasie samochodu - niespotykany. Znajomi dziwią się, że podczas jazdy przy większych prędkościach po nierównościach nic nie "dobija", nic nie stuka, tyłkiem nie trzęsie itd. Znakomity układ kierowniczy - chodzi lekko i precyzyjnie - nie potrzeba wspomagania.
bardzo dobra widoczność we wszystkie strony. Duże lusterka ułatwiają parkowanie.
Wszystko na swoim miejscu. No może poza klaksonem którego nadaremnie szukać na kierownicy :)
Żadnych problemów z odparowaniem szyb. Ogrzewanie działa badzo szybko. Człowiek nie zdąży zmarznąć
Duży bagażnik, do tego ciekawy pomysł pozwalający powiększyć go kosztem zmniejszenia ilości miejsca na tylnej kanapie (przesuwa się tylne oparcie o kilka cm) Dużo miejsca z przodu - z tyłu nie wiem bo nie jeżdżę z tyłu :P
W środku słychać silnik i stukanie zaworów :) Przy 120 km/h silnik pracuje dość głośno i przeszkadza to w słuchaniu radia:) co ciekawe przy 150 km/h wydaje się być ciszej w środku. pewnie rozwiązaniem będzie 5-ciobiegowa skrzynia biegów
Zużycie paliwa śmiesznie małe. średnio spalil mi narazie 5,4 litra a jeżdżę głównie po mieście. (20% trasa reszta miasto) przegląd sam zrobiłem, a napraw nie było bo się nie psuje :P
Polecam w tej cenie lepszego samochodu NIE da się kupić. wyszło 6500 pln za ten samochód (93 rok) ale Seicento i Cinquecento to kicha w porownaniu z nim:)
wymieniłem jedynie manżetę gumową zaraz po kupnie
nie było poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]