Ocena kierowcy - Citroen AX

KRZYSIEK AX FIRST, 17 lat temu
Silnik 1.4 D 50KM 37kW
Rok produkcji 1993
Citroen AX 1.4 D 50KM 37kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
element które opisałem wcześniej myślę, że w każdym aucie z wiekiem nalerzało by wymienić więc nic poważnego się nie dzieje z silnikiem co najważniejsze wymiana oleju co 20tyś km Mobil 15W40 silnik potrzebuje 3,7L oleju. Wkład jaki zainwestowałem myślę, że beż problemu zrobię nim kolejne 140000km
udany silnik, można zrobić duży przebieg na tym dieslu. Silnik bez turbiny o to chodzi długo pozyje i przy tym mało spala
myślę, że odpowaida pod ten zestaw
podobne wrażenie jak na statku, auto płynie po drodze. Oczywiście jak się szanuje zawieszenie.
Wszystko widzę :)
Jeżeli ktoś nie wie AX to auto które ma zaledwie 700kg tylna klapa jest z plastiku, całoś auta jest z blachy cynkowanej (posiadam auto bez wypadkowe i nie zapowaiada sie tu na jakie kolwiek ślady rdzy)
latem zimno, zimą gorąco
jak na ten segment jest lepszy niż konkurencja i zaskakuje miejscem i bagażnikiem
do 80kmh jest bardzo dobrze ale to nie jest auto wyścigowe.
zazwyczaj jeźdzę sam bez ciężkiego bagarzu. Lubię jeździć nim w trasy ponieważ wskaźnik poziomu paliwa obniża się bardzo powoli. Auto posiada bak 43L i można zrobić na nim w rasie 1100KM
ceny aut uzywanych są naprawde rosądne, AX z silnikem diesla bedzie droższym wydatkiem ale ekonomiczny. Oczywiście AXy benzynowe również są ekonomiczne spalają 5-6L wszystko zalerzy od nogi i załadunku auta. Jakoś wykonania ocenił bym na 3 ale nie jest to samochód reprezentacyjny tylko auto, które każdy może utrzymać
elemanty, które podlegają wymianie z czasem eksploatacji ( filtry co 15-20tyś pozwolą długo cieszyć się autem)
kupiłem auto, które ma 13lat i jak na ten wiek stosunkowo mały przebieg 100000. W chwili obecnej przez rok zrobiłem 40tyś. Przez ten okres eksploatacji wymieniłem rorząd, łożysko w przedim kole, klocki i tarcze, linkę ręcznego hamulca i nie które elementy przedniego zawieszenia i co najważniejsze cenię w dieslu to odpowiednie śiwece żarowe postanowiłem zakupić orginale do tego modelu swiece BOSH 4szt 200zł ale wydatek się opłaca.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D 50KM 37kW [l/100km]

3,5