Ocena kierowcy - Citroen AX

Paweł P, 5 lat temu
Silnik 1.5 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1996
Citroen AX 1.5 D 54KM 40kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Wiedziałem, że jest dobry, ale nie aż tak. Stara dobra konstrukcja, bez ,,wodotrysków'', niewysilony, niezawodny
Kupiłem go w 2009 r. za 3400 zł. autko urocze . Psuł się rzadko i zawsze pod domem, albo w miejscu mojej pracy, czyli dowoził na miejsce... Bardzo proste rozwiązania konstrukcyjne, czasem dziwne (tylna klapa zawieszona na szybie). Wspaniały silnik diesla, zapalał przy -27 stopniach mrozu i spalał na trasie ok. 4 litrów oleju napędowego. Jechałem nim 155 km/h i to było przeżycie. Samochód wygodny i miło go wspominam.
Zapalał w każdych warunkach i spalał śladowe ilości paliwa. Może nie demon prędkości i przyśpieszania, ale dawał radę
Na początku bardzo precyzyjna, a potem coś się poluzowało w wodzikach i trzeba było mieszać dźwignią jak mikserem.
Trochę bujało, ale wygodny. Trzeba było uważać na zakrętach, bo się przechylał.
Ładna, miała swój styl. Bardzo dobra widoczność. Dziwna tylna klapa
Świetnie przeszklony i dlatego znakomita widoczność w każdym kierunku, bez ograniczeń.
Kierownica i fotele bez regulacji,więc nic szczególnego, ale wszystko na miejscu
Świetne ogrzewanie i wentylacja. szyby nie parowały, wentylatorek dawał radę
Jak na takie małe auto , bardzo przyzwoicie, szczególnie z przodu. z tyłu trochę mało miejsca na nogi.
Jak na silnik diesla nie najgorzej. Dźwięk silnika przyjemny jak kto lubi diesle.
Silnik nic nie palił i płaciłem tyko za przeglądy i drobne naprawy
Za takie pieniądze nie kupiłbym nic lepszego i fajniejszego. Dawał frajdę z jazdy.
Zamek bagażnika psu się bez przerwy. i musiałem w końcu przeciągnąć cięgno do środka pod szybę. Otwierałem od tej pory bagażnik ciągnąc za oczko w środku samochodu.
Rozszczelnienie pompy paliwa 2 razy. Za pierwszym razem zapłaciłem 1700 zł, a za drugim razem 500 zł. Pęknięta obudowa filtra paliwa, miała kosztować 1100 zł, więc wsadzono od Volkswagena za 250 zł, Alternator umarł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 D 54KM 40kW [l/100km]

3,6