Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Van Long Facelifting

Bernard, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2012
Citroen Berlingo II Van Long Facelifting 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Co ciekawe fotele są naprawdę wygodne i ogólnie komfort przebija inne samochody osobowe a to jest jak by nie było dostawczak(oczywiście nie przy zapakowanym do maks ładowności albo ponad samochodzie). Wiem co pisze ponieważ jeżdżę różnymi samochodami i tymi z wysokiej półki jak i średniej i u tych z najwyższej czasem jedzie się jak na ławce drewnianej a wyprawa do szwajcarii to męczarnia. Berlingo zaskakuje wygodą i tym, że wszystko jest pod ręką. Najlepiej oceni to fakt, że jest to ulubiony samochód do prowadzenia dla mojej narzeczonej.Serio!( dodam, że nie ma lusterka w środku, drzwi z tyłu są bez przeszkleń i brak jest czujników ze względu na hak)
Silnik : Wizyta na serwisie z przyczyn... ba ze zbyt powolnej jazdy(oszczędnej), wymagał tego filtr cząstek stałych, żeby przepalić sadzę, podobno byłem pierwszym przypadkiem w Polsce przy tak małym przebiegu. Problem rozwiązany pomyślnie
W skrócie bardzo wygodne auto z dużą jak na tę klasę przestrzenią ładunkową, raczej niskim spalaniem. Jeśli, ktoś się zastanawia nad kupnem to polecam przeczytać cały mój raport, gdyż sam korzystam z opinii na tym portalu i postarałem się opisać wszystko co jest za i przeciw berlingo.
Silnik może nie jest demonem szos i na trasie raczej przewidziana prędkość to przepisowa prędkość i to już przy większym spalaniu, ale w mieście przy załadunku, czasem nawet ponad zalecany, nie zajmuje głowy tym że brak mocy czy coś
Trudno ocenić widoczność skoro samochód nie posiada lusterka wstecznego a drzwi są pełne. Jednak lusterka zewnętrzne i ogólna bryła pozwala na manewrowanie w garażu podziemnym. Warto tu wykazać duży minus a mianowicie samochód jako że furgon ma też pełne drzwi z tylu. Co za tym idzie jest zerowy brak widoczności przy cofaniu na parkingach centrów handlowych czy włączaniu się do ruchu pod kątem większym niż 90 st. Jeśli nie ma sie pasażera który podpowie czy coś nie jedzie to za każdym razem jest chybił trafił. polecam zatem chociaż szybe od strony pasażera, ale taki urok furgonów, może projektanci mogli by zwrócić uwagę na rozbudowę lusterka tak aby było widać to co teraz nei widać
Wszystko pod ręką, miejsce na napoje dokumenty telefon (o ile to nie jest smartphone tak duży że nigdzie sie nei mieści - wtedy pozostaje dodatkowy uchwyt albo nano podkładka gdyż jest na nią idealne miejsce nad radiem)Jest bluetooth, wejscie na mały czincz, usb wszystko można zapomnieć się że to furgon.
narazie okres zimowy, zdany pozytywnie choć przyzwyczajenie do podgrzewanych siedzeń wywoływało mały grymas, co będzie latem zapewne sie podzielę
przestrzeń dla kierowcy, nawet podłokietnik jest z 3 miejsca pośrodku. gorzej jeśli jednak chcemy wykorzystać fakt homologacji na 3 osoby. Pół biedy jeśli to urocza szczupłą kobieta siedzi pośrodku i "niestety" czasem obrywa po nodze ręką przy zmianie biegów. Jeśli jednak mielibyśmy doczynienia z 3 rosłymi panami to zapomnijcie gdyż jest aż nadto "przytulnie"
Narazie nic nie stuka i nie puka więc wypowiedzieć się mogę że nie przeszkadzają dzwięki z paki bo jest ich mało, ale są. cudów nie ma i w blaszanej pace jak pada deszcz słychać wszystko. część pasażerska bez zarzutu. Zanim zakupiłem berlingo testowałe citana, kangoo, vito, caddy i subiektywnie jest tu chyba najciszej.
Zużycie paliwa, mogło by być lepsze szczególnie w trasie (choć nie takie jego przeznaczenie) a po mieście 6,1 nie jest chyba najgorszym wynikiem
Stosunek jakości do ceny bije wszystkie inne dostawczaki. zarówno wyposażeniowo jak i wielkością przestrzeni łądunkowej, funkcyjnymi rozwiązaniami jak np. przedłużenie części ładunkowej do 3 m jest w standardzie co prawda tak jak w kangoo ale juz caddy to opcja a citan to już totalna porażka w całokształcie. mamy też fotel składany do góry co daje przestrzeń w części pasażerskiej na jakąś paczkę czy cos bardziej fantazyjnego

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]

6,1