Ocena kierowcy - Citroen Berlingo II Van

mariusz, 6 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Citroen Berlingo II Van 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : bo francuski i działa ,a ponoć vw jest niezawodny
auto kupiłem używane z przebiegiem 113tys.i do dziś ma już 220tyś oprócz oleju przy wtryskach ,żadnych problemów . Auto sam serwisuje dlatego możę nie mam z nim problemów ,olej co 10 tys. wym. z org. filtrem ,olej w skrzyni i inne filtry co 50 tys. nie jest to koszt duży nawet używając drogich zamienników,a uchroni przed problemami w przyszłości
Z silnikiem nie miałem żadnych problemów,oprócz oleju przy wtryskach ,a przyczyną tego są nieszczelne śruby trzymające wtryski po ich gwińcie ojej przedostaje się pod wtryski na zewnątrz ,wystarczy je odkręcię i dać na gwint troszkę silikonu uszczelniającego i po problemie. Wtryski turbo egr i inne są jeszcze orginalne .Wystarczy olej filtry wym. na czas ,rozgrzewać i chłodzić turbo a się okaże że francuski diesel jest b.dobry .polecam .I wydaje mi się żę silniki VW mogą nie dorównywać francuzą
Nie mam z nią problemów ,jedynie co robie przy niej to olej co 50tys. wym. sprzęgło jeszcze org.
przy ok.200tys. postanowiłem wym .amorki i była to dobra decyzja bo cos było nie tak ,okazało się ,że jeden tylni amortyzator całkiem padł ,zamontowałem KYB i coś mi się wydaję że są miksze od org.sachs-łów wym. jeszcze łączniki stabilizatora a całe inne elementy zawieszenia są org. jeszcze, w hamulcach po tym przebiegu zapiekł się prawy cylinderek hamulców ,wystarczy przeczyścić i dalej można jeżdzić .Pod gómkę dostaje się opwolutku woda która po wielu latach powoduje lekką korozje
no auto do pracy ale i tak nie jest żle, jest troche głośne na autostradzie . Jedynie co je wyróżnia od inny pojazdów jakie miałe to problem cofania i parkowania nim tyłe ...a z przyczepką to koszmar ,nie mogę tego auta do dziś wyczuć z innym cofanie i parkowanie nawet z przyczepką nie miałem najmniejszych przoblemów
nie wiem co napisac bo każdy woli co innego
szybko się nagrzewa a i klima działa do dziś
nie jest żle jedynie środkowy pasażer może się niezmieścić ,no chba że dziecko
mimo rozebrania kabiny i wyciszenia dodatkowego głośno nadal ,przez sicianę grodziową chałas się przedostaje ,,,,,
tylko części eksploatacyjne ,po przejechaniu 10tys. km i dalej w trasę
nic wam nie napiszę bo nie wiem ,oprócz może to że kluczyka (grotu) nie można schować
niet narazie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]