Ocena kierowcy - Citroen Berlingo III Osobowy M

Marek Kamiński, 4 lata temu
Silnik 1.2 PureTech 110KM 81kW
Rok produkcji 2019
Citroen Berlingo III Osobowy M 1.2 PureTech 110KM 81kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : wyciszenie
Przejechałem dopiero tysiaka, ale postanowiłem już wstawić pierwszą opinię, ponieważ sam szukając opinii chcąc podjąć decyzję o zakupie jakiejś marki nie mogłem wiele znaleźć o nowym berlingo. Jak za taką cenę auto tej wielkości póki co ok.
Szatan to nie jest, ale jeżdżąc autem większym nie ma się potrzeby cisnąć 200km/h. Miło się nim płynie.
W porównaniu do golfa 4 którego jeszcze mam to nie powala, a wręcz citroen przegrywa zdecydowanie mimo że golfik ma już 19 lat i użytkowany do pracy nie jest już za bardzo szanowany. Pierwsze 3 biegi króciutkie, więc nie da się szybko rozpędzić, jak już dojdzie się do 4-go biegu to dalej jest fajnie. Czasem coś haczy. Do tego sprzęgło wciska się bardzo delikatnie co ma plusy i minusy. Plus oczywisty, nie trzeba nogi mocno wciskać, minus jest taki, że trudno wyczuć tak delikatne i leciutkie sprzęgło, może to kwestia przyzwyczajenia, ale póki co często przy zmianie biegu, niezależnie czy puszczam sprzęgło wolno czy szybko to coś tam szarpie. Raz się uda, raz nie.
Nieźle
Dopiero raz na myjni, do tego ręcznej i już rysy widać, tu będzie chyba bardzo kiepsko. Strach wjechać na myjnię automatyczną, duży minus.
Przy tych gabarytach i dodatkowo przyciemnionych szybach oczywistym jest że widać mniej, szczególnie przed zmianą pasa dłużej się rozglądam na trasie zanim przeskoczę w lewo czy prawo.
Może być
daje radę
Super
Poza stukami tylnego zawieszenia od czasu do czasu przy wjechaniu w dołek, nie słychać właściwie nic, nawet silnik ledwo ledwo. Piąteczka za wyciszenie.
Niby pokazuje średnią 7,3 przy spokojnej jeździe, a z baku jakoś spieprza niemiłosiernie. Zaraz czeka mnie wyjazd w dłuższą trasę, a lubię szybko pojeździć więc okaże się na ile bak wystarczy. Sądzę że przy szybszej jeździe to pewnie z 11l spali.
Duże, niezłe wyposażenie, 69tys po rabatach wydaje się być ok.
jeszcze nic
jeszcze nic