Ocena kierowcy - Citroen BX Kombi

godas@op.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1988
Citroen BX Kombi 1.6 80KM 59kW 1985-1990 - Oceń swoje auto
Przede wszystkim trzeba przekreślić mit o awaryjności cytryny i wysokich kosztach napraw. Warto za to dodać że blacha jest dobrze zabezpieczona (w 80% ocynk). Fajne autko za bezkonkurencyjną cenę. No i złodzieje nie lecą na nie.
Raz z ciekawości odkręciłem pokrywę zaworów. Poza tym nawet go nie tknąłem. Z tego co wiem są naprawdę trwałe i niezawodne silniki. 400 000 robią bez problemu.
Przy ok. 250 000 wyczuwana słabsza synchronizacja 2-3 biegu. Dobrze dobrane biegi.
Niezwykle miękki lecz świetnie trzymający się drogi. Zapobiega nurkowaniu przy gwałtownym hamowaniu, utrzynuja stały prześwit niezależnie od obciążenia i reguluje siłe hamowania tylnej osi w zależności od obciążenia. Inni mogą o tym pomażyć. Wbrew obiegowym opiniom niezawodny i nietrudny w naprawie. Dla przykładu: regeneracja elementu hydro-pneum. (resor i amortyzator w jednym) kosztuje 100 zł., wymiana 15 min. Trwałość takiego elementu to ok. 250 000 km.
Bogato przeszklony. Trochę gorzej do tyłu z powodu grubych słupków.
Uzupełnieniem doskonałego zawieszenia są bardzo wygodne, miękkie fotele. Po 10 godz. jazdy nic nie boli. Pokrętła regulacji wygodnie umieszczone. Położenie kierownicy może być kłopotliwe dla osób z krótkim rękami. Niektórzy na to narzekają.
Niektórzy narzekają na położenie przycisków elektrycznych szyb tylnych - między przednimi fotelami. Ja jako kierowca to lubię bo mogę łatwo i szybko uchylić wszystkie szyby w upalne dni.
Przestronne auto i tyle.
Przy sprawnym wydechu trudno usłyszeć silnik.
w mieście 10-11, na trasie 6.5-8
W cenie poloneza niezwykle wygodny oraz solidny samochód. Nie ma takiego drugiego na rynku.
Sam go naprawiam i w sumie nie było tego dużo.
Nie miałem poważnych usterek. Jedynie naprawy w związku z normalnym zużyciem.
Citroen BX Kombi