Ocena kierowcy - Citroen BX Kombi

Andrzej N. Citroen Bx 19 TGD Evasion., 18 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1991
Citroen BX Kombi 1.9 D 69KM 51kW 1987-1994 - Oceń swoje auto
Nigdy nie żałowałem że kupiłem Citroena BX. Po tym jak pierwszy się sprawdził, kupiłem nowszy model. Gdyby było inaczej to nie kupił bym następnego. Załuję że zaprzestali produkcji. Dałem ocenę 4 bo uważam że samochodu idealnego niema. Warto zajżeć na stronę [www.citroen.autko.pl] sam tam zaglądam można się bardzo dużo dowiedzieć.
Bez turba jest nie wyrywny ale za to bardzo elastyczny.
Uważam że przełożenia biegów są naprawdę dobrze dobrane.
Bardzo dobre trzymanie się drogi. Przednie koła szerzej rozstawione niż tylne.
Bardzo dobra widoczność w kombii. W innych widoczność ogranicza tylny słupek, nawet jeśli jest szybka z plexi, zazwyczaj od czyszczenia matowa.
Nawet bo bardzo długiej podruży za kierownicą, nawet i 500km bez wysiadania nie czułem zmęczenia. Na kanapie z tyłu z podłokietnikiem 2 rewelacja.
Lepsza wentylacja i ogrzewanie w autach z roczników do 1996r (możliwość bezpośredniego nawiewu zimnego powietrza przez specjalne nawiewy z zewnątrz kabiny). W modelach od jesieni 1996r w kturych zaślepiono te nawiewy, bez włączenia dmuchawy brak wentylacji i ogrzewania. Miałem bx z 1985r ogrz. i went. była rewelacyjna zimą przy mrozach jeżdziłem w koszuli a teraz mam z 1991r i kicha zimą zimno a latem gorąco. Dla tego daję zarocznik 1991 ocenę 2 a za 1985 ocena duża 5!.
Z przodu bardzo dużo miejsca, z tyłu też dużo.
Przy dieslu trochę za głośno. Nie wiem jak przy benzyniaku, nie miałem sposobności jazdy (chyba ciszej?).
Użytkuję drugi egzemplarz. Obecnie bx 19 TGD Evasion (kombi). Ogulnie bx-ami przejechałem ponad 100 000 km koszty eksploatacji w normie. Najwiękrze spalanie zima miasto 7litrów. Najmniejsze spalanie trasa prędkość 90-100 km/h 4,0 litra. Uważam że to bardzo trwały i ekonomiczny samochód, szczegulnie diesel. Ze względu na hydro-pneumatyczne zawieszenie nie boi się ciężarów w bagażniku.
Daję 5 bo za nie duże pieniądze można kupić dobry i trwały samochód odporny na rdzę i Polskie drogi (polubisz nasze drogi).
Jeśli przeglądy są robione żetelnie i o czasie, to nie ma drobiazgów (diesel). W benzynie cewka, moduł zapł., świece, przewody zapłonowe itp. zawsze mogą się zepsuć. Przepraszam w dieslu świece żarowe.
Odpukać, jeszcze nie było tak co bym do domu nie dojechał. Nawet przy awarii z hydraulikom. Oczywiście jeśli się wie to i owo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 69KM 51kW [l/100km]

5,7