Ocena kierowcy - Citroen C-Crosser

Pietro, 6 miesięcy temu
Silnik 2.2 HDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Citroen C-Crosser 2.2 HDI 160KM 118kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Auto przestronne, wygodne, od chwili zakupu w 2019 roku przejechałem ponad 53 tyś km. W 2023 roku trzeba było konserwować podwozie bo było już rudo. Naprawy to głównie eksploatacja, wymiana oleju silnikowego co 10k km. Poniżej 100 km/h jest dość cicho. Niestety powyżej 120km opór powietrza i hałas dość odczuwalne.
Dobra kultura pracy, spalanie zależy od ciężaru nogi. Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 6,9l/100km fakt że prędkość była w zakresie 80-85 km/h. Zima lekko ponad 10l/100km.
Czytałem, że to częsta przypadłość i czasami 2 bieg zgrzyta. Wymieniłem olej w skrzyni zaraz po zakupie i nadal czasami ta przypadłośc występuje. Pozatym dość elastycza no i 6 bieg robi robotę!
Dobrze trzyma się drogi, napęd 4x4 zimą daje radę w śniegu, przydałby się reduktor. Trzeba pamiętać żeby wyłączyć system kontroli trakcji przy wyjeździe z zaspy, bo obcina moc kiedy koła wpadaja w poślizg.
W moim przypadku bez korozji,
Bardzo dobra widoczność, duże lusterka ułatwiają ogląd na to co dzieje się z boków auta.
Przestronne wnętrze, wygodne fotele zarówno z przodu jak i z tyłu. Tylna kanapa dzielona w stosunku 60/40 posiada regulację kąta oparcia oraz przeuwu. Trzeci rząd siedzeń raczej dla dzieci. Miałem problem żeby tam wogóle sie dostać (183cm wzrostu) nie mówiąc o wysiadaniu... Tylne fotele można złożyć z bagażnika za pomocą przycisku. Bagażnik po ukryciu foteli nadal duży. Z rozłożonym 3 rzędem mniejszy niż w seicento ;)
Dobrze wentyluje, klimatyzacja daje radę. Fajnie sprawdza sie tryb AUTO.
Dobre wyciszenie do prędkości 90-100km/h. Powyżej tej prędkości dają znać o sobie gabaryty samochodu i szum powietrza jest dość mocno słyszalny.
Odpukać żadne poważne naprawy mnie nie dotknęły. Tylko i wyłącznie eksplotacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 HDI 160KM 118kW [l/100km]

10,5