Ocena kierowcy - Citroen C-Elysee II Sedan Facelifting

Jack119, 1 miesiąc temu
Silnik 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Rok produkcji 2018
Citroen C-Elysee II Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 99KM 73kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Mega, super oszczędny i dynamiczny
Karoseria : Bardzo dużo miejsca, nawet dla pięcioosobowej rodziny. Bagażnik ogromny.
Inne : Euro 6 wymaga opieki, dolewania adblue i eolys
To jest totalne zaskoczenie. Do zakupu podchodziłem sceptycznie, czytając opinie, ale po przejechaniu ponad 110 tyś mogę mówić tylko dobre rzeczy. Auto zaskoczyło pod każdym względem, dynamika, spalanie, wyciszenie, ilość miejsca, nawet nagłośnienie jest ok, jak na auto z budżetowej klasy. Trwałość
Bardzo dynamiczny, a przy tym strasznie oszczędny. Zupełnie bezawaryjny. On wącha paliwo, wysoka kultura pracy, cichy.
Żadnych problemów, świetnie wybiera biegi, idealnie dopasowane przełożenia. Mimo pięciu biegów, zupełnie nie odczuwa się braku szóstki.
Ogólnie jest dobrze, auto prowadzi się pewnie, z lekką tendencja do nadsterowności. Jednak pokonywanie zakrętów to przyjemność przy tak prostym zawieszeniu
To najsłabszy element tego auta. Lakier bardzo delikatny, a blachy niezwykle cienkie. Mimo tego brak oznak korozji. Wyciszenie kabiny jest dosyć słabe, ale największy hałas pochodzi od szumu wiatru.
Jest to klasyczny sedan z dużą tylnią szybą. Mąkę zagłówki w żaden sposób nie przeszkadzają, lusterka boczne dosyć duże.
Bardzo dużo miejsca, każdy ma dostęp do potrzebnych elementów. Dziwnie umieszczone przyciski od szyb, zarówno z przodu jak i z tyłu, są one w środkowym tunelu, ale w niczym to nie przeszkadza. Radio dosyć intuicyjne, reszta jak w Peugeocie i Citroenie. Wszystko tam gdzie powinno. Jedynie funkcja podgłaszania radio jest bez sensu - zamiast dużym pokrętłem na środku radia, to robi się to małymi przyciskami po jego lewej stronie
Ogólnie dobrze, chociaż nagrzewa się dosyć wolno. Brak wskaźnika temperatury powoduje, że nie wiadomo czy ogrzewanie jest mało wydajne, czy jest uszkodzony termostat.
Miejsca jest mega dużo. Nam też Zafirę b i mogę powiedzieć, że jest podobnie. Aż trudno w to uwierzyć. Mam prawie 190 cm i nie brakuje miejsca nawet z tyłu. Nie ma mowy o dotykaniu głową sufitu.
Naprawdę ok. Silnika prawie wcale nie słychać, jednak szum przy wyższych prędkościach pochodzący z wiatru powyżej 130 km/h zaczyna przeszkadzać. Ogólnie jest średnio ale jak na tą klasę auta to rewelacja.
Spalanie niewiarygodne, awarii prawie zero, opony w tanim rozmiarze, oleju 3,5 litra , klocki tarcze w bardzo dobrych cenach.
Bardzo dobrze wyważona cena do tego co ten samochód oferuje. Konkurencja (tipo) przy nim wypada blado.
Żadnych drobnych usterek. Do tej pory wymieniłem dwa łożyska kół i lampkę oświetlenia tablicy.
Niestety jest to euro 6 zatem ekobajery wymagały usprawnienia. Po 150 tyś należało uzupełnić płyn eolys (kilka stówek) a przy 190 tyś padła sonda Nox. Wymiana zamiennika 1000 zł. Padl też termostat, a nie był tani bo tylko oryginalny. Nie mówiąc już o jego wymianie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 99KM 73kW [l/100km]

5,3