Ocena kierowcy - Citroen C1 I Hatchback 5d Facelifting

Maciej, 8 lat temu
Silnik 1.0 i 68KM 50kW
Rok produkcji 2011
Citroen C1 I Hatchback 5d Facelifting 1.0 i 68KM 50kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Bardzo ciekawe auto, kupione dla żony dwa lata temu. Braliśmy pod uwagę bliźniacze auta -Toyota - za droga stanowczo..i Peugeota -niby to samo ale jakiś brzydszy..i dziwi mnie tylko jedno - że tak późno odkryłem auta tego typu. Spalanie na mikroskopijnym poziomie, zadziwiająco żwawe w ruchu miejskim, miejsca dla naszej trójki - zupełnie wystarczające. Zadziwia mnie silnik tego auta, nieprawdopodobnie elastyczny, w praktyce do jazdy po mieście wystarczy dojść do 2 biegu i do 95 na godzinę można sobie jechać, na jazdach podmiejskich dorzucam 3 bieg. Zmieści się wszędzie, wystarczy 0,5 miejsca parkingowego. Nie wyobrażam już jechać do centrum miasta naszym podstawowym autem czyli Mondeo...ba, C1 stało się obecnie naszym podstawowym autem, a mondeo kurzy się w garażu..Oczywiście na wakacje pojedziemy większym autem, ale do tego czasu bede żonie podbierał kluczyki do C1.
Przez 2 lata poza wymianą oleju nie było potrzeby wymieniać żadnych części, nawet żarówka się nie przepaliła
Bardzo fajnie pracuje, żadnych uwag
Siedzenie jest stosunkowo wysoko, a słupki cienkie, nie można narzekać..
Na początku baliśmy się braku klimatyzacji, mamy wersję podstawową..., ale w praktyce nie okazało się to problemem.
Zadziwiająco duża, oczywiście biorąc pod uwagę wielkość auta. Mały bagażnik, starczy na codzienne zakupy, ostatnio udało na się przewieźć i zmieścić 50 calowy telewizor:)
Koty utrzymania tego auta to po prostu bajka, można zapomnieć na stacji z której strony jest wlew paliwa.
Odpukać, do tej pory nic się nie zepsuło, niektórzy na forum utyskują na przeciekające uszczelki. U mnie ten problem nie występuje, ale kupiłem auto od pierwszego właściciela, salon Polska, nie miało żadnych wypadków za sobą...Może egzemplarze z "przeszłością" mają taki problem?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 68KM 50kW [l/100km]

3,5