Ocena kierowcy - Citroen C2

uzi81, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Citroen C2 1.4 i 75KM 55kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Jest to bardzo dobry samochód dla dwóch osób , z bardzo dobrym wyposażeniem ( VTR ) jak na tą klase samochodu. Nietuzionkowy wygląd tego samochodu zwrace uwagę innych :) Daje 5 !
Rozkręca sie bardzo dobrze przy wyższych obrotach. Natomiast na niskich nie jest już tak czuły na pedał gazu.
Jak narazie żadnych problemów nie zanotowałem. Zdażyło sie raz że źle wsteczny wszedł.
Pokonywanie zakrętów tym samochodem to czysta przyjemność, bardzo dobrze trzyma sie drogi.
Z przodu jeszcze nie ma takiej tragedii mimo szerkich słupków , gorzej sytuacja wygląda z tyłu ... ale do wszystkiego z czasem człowiek sie przyzwyczai , dlatego daje 4.
Tutaj wszystko ok. schowki , przyciski itp dostępne w zasięgu ręki.
Co do warunków atmosferycznych w samochodzie nie mam zastrzeżeń, mrozy, upały i huragany na żądanie. wszystko za pomocą automatycznego sterownia.
Dla kierowcy i pasażera naprawde dużo miejsca. inaczej sprawa ma sie tylnich miejsc , dla średnich osób nie ma tragedii , gorzej gdy ktoś jest wysokiego wzrostu , to prawie pewne ze będzie haczył głową o dach :P .
Przy prędkościach miejskich ( 50 - 90 ) :P i na dobrej nawierzchni wszystko ok. inaczej sprawa wygląda przy podwyższonych prędkościach - powyżej 130 , w długiej trasie może męczyć.
Jeśli chodzi o spalanie to myslałem ze bedzie troszke mniej palił :P , w cyklu mieszanym ( miasto - trasa , wolno - szybko ) pali średnio 6,8l , Miasto + szybko , to połknie 8 z groszem. ECO-drivingu jeszcze nie uprawiałem , wiec moge oszacować spalanie w granicach 5,7. Co do cen napraw nie bede sie rozpisywał ( ASO lub warsztat ) wolnośc wyboru.
Tutaj nie będe sie rozpisywał , to jest każdego indywidualna sprawa ile chce przeznaczyć na auto i z jakim wyposażeniem , wyglądem , stanem technicznym itp.
Niedawno zakupiłem auto wiec nie mam o czym sie tutaj rozpisywać.
Jak wyżej , oby sie nie psuło :P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]