Ocena kierowcy - Citroen C2

paola323, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Citroen C2 1.4 i 75KM 55kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo dobre, auto staje prawie w miejscu
Karoseria : Bardzo słaby lakie , auta nie da sie umyć żeby nie powstały nowe rysy, odpryski lakieru wielkości głowki od szpilki , po roku zardzewiała tylna klapa na spawie, co w rezultacie skutkowało malowaniem w serwisie a rok później wymianą klapy na nową.
Zawieszenie : dość twarde i mało komfortowe i po 45000 już coś się tłucze
Jest to przeciętny samochód do przemieszczania się na nieduże odległości. Wygląd na zewnątrz i wewnątrz nie budzi zastrzeżeń może oprócz twardych plastików. Brak mocy i raczej duże spalanie nie współgrają ze sobą. Bardzo słaby lakier , mam czarny
Silnik oceniam dobrze, pracuje w miarę równo, ma jednak zbyt duży apetyt na paliwo, a nie mam ciężkiej nogi, średnio elastyczny
Pracuje bez zarzutów , biegi wchodzą miękko i bez zgrzytów, pedał sprzęgła ok
Nie wiem jaki promień skrętu ma ten samochód , ale czołg ma lepszy, miałem wcześniej mazdę 323 z 99 , auto raz większe od cytryny i dawała sobie rade na ciasnych parkingach, c2 jest pod tym względem beznadziejne. Dziury i nierówności poprzeczne są bardzo odczuwalne w kabinie. Dobrze się prowadzi na równych powierzchniach , których jest w ciąż mało w Polsce
szerokie słupki z przodu zasłaniają widoczność przy ciasnych zakrętach, zbyt małe lusterka boczne
Jeden schowek i miejsce pod radiem na małe przedmioty, miejsce na jakiś mały kubek jest pomiędzy siedzeniami kierowcy i pasażera ale głęboko w tyle, trzeba sięgać po omacku , brak podświetlenia schowka i zapalniczki . Bardzo źle się wsiada do tyłu a jeszcze gorzej wysiada.
Przednia szyba za często jest zaparowana i nic nie daje wymiana filtrów, dobrze , że klima daje sobie z tym radę, bardzo słabe ogrzewanie na nogi kierowcy i pasażera, po prostu zimno w nogi
Kierowca i pasażer ma znośnie ale tylko wtedy gdy siedzenia są maksymalnie przesunięte do tyłu, a wtedy ci z tyłu nie mają racji bytu. Dwa oddzielne siedzenia z tyłu dają się regulować , niestety kosztem bagażnika, którego nie ma za wiele.
do 90tki jest znośnie a powyżej 120 ciężko jest rozmawiać , słabe wyciszenie tylnej części samochodu, bardzo słychać toczące się koła , jakby łożyska były wyrobione
jak na taki mały samochód z niewielka mocą to spalanie mogłoby być znacznie mniejsze
Nie wiem czy 42 tysiące złotych za C2 vtr to nie za wysoka cena. Tyle dałem w 2007
psujące się podświetlenie przycisków, radia, nie da się wyłączyć oświetlenia samochodu przy włączonym silniku
Wydaje mi się , że dławiący się silnik zimą jest poważną usterką i bardzo niebezpieczną np. podczas wyprzedzania, powiem , że raczej nie da się wyprzedzać dopóki silnik jest zimny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,2