Ocena kierowcy - Citroen C2

Conscribo, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Rok produkcji 2006
Citroen C2 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie spodziewałem się, że będzie aż tak twarde, jednak właściwości jezdne i przyjemność z jazdy wszystko rekompensuje
Silnik : uszkodzona cewka zapłonowa, auto wchodziło w tryb awaryjny
Karoseria : poskrzypywanie plastików, usunąłem to wyciszając strategiczne miejsca
Jestem zadowolony z samochodu, dobrze się prowadzi, jest wygodny i ma sporo przestrzeni, mógłby mniej palić ale przy takim silniku ciężko też o eco-driving. Nie ma poważniejszych usterek i mogę mu zaufać w dłuższej trasie.
Silnik ma rasowy dźwięk, chętnie wkręca się na obroty i ma dosyć płaski przebieg momentu obrotowego, dzięki czemu jest dosyć elastyczny. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak powyżej 3,5 tysiąca obrotów :D
Skrzynia jest dosyć nieprecyzyjna i ma długi skok, za długi jak na tego typu silnik. Na początku musiałem się do niej przyzwyczaić i zdarzyło mi się kilka razy zazgrzytać przy zmianie biegów.
Niskie, twarde zawieszenie, dobrze zestrojone z ESP i układem wspomagania powoduje, że samochód trzyma się drogi jak polityk koryta.
Tylna szyba jest dosyć mała, ale tak to widać wszystko.
Wszystko jest intuicyjne, nie ma zbędnych udziwnień które utrudniałyby użytkowanie, wszystkie najważniejsze funkcje można sterować manetkami przy kierownicy (radio, spalanie, tempomat itd)
Auto nie paruje, klimatyzacja jest wydajna i szybko chłodzi wnętrze. Zimą także dosyć szybko się nagrzewa.
Dałem maksymalną ocenę, ponieważ kupowałem auto z myślą o jeździe we dwie osoby i dla dwóch osób auto jest idealne, ma dużo przestrzeni z przodu i można jechać nawet w długą podróż. Jeśli trzeba to i cztery osoby się bez problemu zmieszczą.
Auto nie jest specjalnie wyciszone, ale w zamyśle ta wersja miała być głośna i dźwięk silnika na wyższych obrotach nieprzypadkowo jest dobrze słyszalny w kabinie. Po jakimś czasie w podróży może męczyć, dlatego dałem trzy gwiazdki
No cóż, auto jest małe, szybkie i nieekonomiczne, w mieście bardzo trudno jest zejść poniżej 9 litrów. W trasie przy normalnej jeździe spalanie wynosi średnio ok 8l.
Kupując go jako nowy - kilka tysięcy więcej i mamy hondę civic - kupując używany ceny są już dużo bardziej atrakcyjne i za rozsądne pieniądze można kupić bardzo dobrze wyposażone auto z wciąż świeżym designem i jeszcze lepszymi osiągami.
Czasem pogwizduje sobie uszczelka pod kolektorem ssącym co jest w tych modelach często spotykane, poza tym nieciekawego się nie dzieje.
Z poważnych usterek przytrafiła się jedna - uszkodzona cewka zapłonowa, poza tym poza wymianami eksploatacyjnymi nie działo się nic. Nigdy też auto nie było unieruchomione całkowicie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW [l/100km]

8,6