Ocena kierowcy - Citroen C2

Adrian, 4 lata temu
Silnik 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
Citroen C2 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Kiedyś myślałem, że znajomy ma w Civicu mocne hamulce (: ma słabe Jak wsiadam do innego auta rodzinnego, to mam wrażenie, że nie ma wcale hamulców
Zawieszenie : Mega sztywne, rewelacyjnie trzyma się drogi
Przeniesienie napędu : Zgrzytała od początku skrzynia, w końcu doszły łożyska i trzeba było wymienić. Skrzynia to koszt ok 1700zł (za samą skrzynię przy zwrocie uszkodzonej)
Układ elektryczny : Cały czas jakieś drobne problemy z oświetleniem.
Szukałem dość mocnego, małego auta z przyzwoitym spalaniem. 100% zadowolenia, myślę że w tej cenie nie da się kupić nic lepszego pod te wymagania. Auto trzyma się drogi niczym gokart i potrafi zaskoczyć niejednego posiadacza teoretycznie mocniejszego samochodu. Duży minus za skrzynię biegów - awaryjna.
Brzmi ładnie, uwielbia wysokie obroty. Mimo bardzo ostrej jazdy praktycznie zawsze do 7000 obrotów bardzo rzadkie dolewki oleju. Lany był Motul 300V Power Racing 5W40.
U mnie po 10 tys km od kupna do wymiany skrzynia - synchronizatory zgrzytały, łożyska hałasowały.
Twardo (: ale tak miało być. Czuć każdą dziurę, ale za to auto prosi, żeby przed rondem nie hamować a jeszcze przyśpieszyć :D
Oprócz rdzewiejącej klapy bagażnika bez zastrzeżeń
Spełnia moje oczekiwania
Brakuje troszkę uchwytów np. z tyłu, ale ilość drobnych schowków jest zadowalająca. Fatalne położenie przełączników do sterowania szybami
Bardzo szybko zarówno chłodzi jak i ogrzewa
Z przodu jest wręcz za dużo miejsca. Z tyłu raczej w trasę bym nie polecał (:
Trzy gwiazdki, żeby sztucznie nie zawyżać - ale mi się podoba, że głośno słychać silnik i wydech. W trasie może zmęczyć, z czym się pogodziłem przed kupnem auta.
Pali dużo, a auto zachęca do dynamicznej jazdy. W mieście potrafił wyciągać 14,5l/100km. W moim przypadku niestety była wymiana skrzyni biegów (2500zł ze sprzęgłem wyszło). Ogólnie trzeba liczyć, że co kilka miesięcy będzie kilka stówek do wydania.
Rewelacja. W tej cenie nic innego.
Elektryka... niedziałająca tylna lampa, potem kierunkowskaz raz działa raz nie. Zepsuło się też podświetlenie rejestracji. Wymienione też dwa łożyska i koło pasowe.
Skrzynia padła po 10 tys od kupna (przebieg 137 000km) 2300zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VTR 122KM 90kW [l/100km]