Ocena kierowcy - Citroen C3 Picasso

C3Picasso, 5 lat temu
Silnik 1.6 HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2014
Citroen C3 Picasso 1.6 HDi 114KM 84kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : świetne hamulce w czasie awaryjnego hamowania
Po 4 latach użytkowania jestem nadal zadowolony z tego samochodu. Sprawdza się i do jazdy po mieście jak i na wakacyjne wypady (z 60 tys. km 1/3 przypada na wakacyjne wojaże). Brak awarii (odpukać!) i uciążliwych usterek, jeśli nie liczyć 3 krotnej wymiany żarówek i konieczności dostrojenia elektryki bocznej szyby od kierowcy w ramach gwarancji. W tym roku zrezygnowałem z ASO i wszystkie wymagane zgodnie z przebiegiem i wiekiem auta czynności serwisowe kosztowały mnie mniej niż połowę ceny z poprzednich lat. nie pojawiły się żadne dodatkowe koszty: klocki i tarcze hamulcowe są ciągle fabryczne! Nie wspomnę o sprzęgle, osprzęcie silnika czy filtrze FAP - wszystko działa bez problemów.
Dynamiczny i oszczędny. Daje radę nawet z pełnym obciążeniem, boxem dachowym i włączoną klimatyzacją - prędkości powyżej 140 km/h nie stanowią problemu, a zużycie paliwa pozostaje akceptowalne.
Sześciobiegowa, dobrze zestopniowana. Czasem w pośpiechu zdaża mi się nie trafić w wyższy bieg - drogi prowadzenia drążka są dość długie. Przy odpowiednio silnym nacisku na gałkę da się to zrobić precyzyjnie za każdym razem.
Przy 17 calowych kołach daje przyjemność i precyzje prowadzenia. Przydałby się większy komfort. Do tej pory jest bezawaryjny.
Dużo miejsca w środku i tylko trochę ponad 4 m długości! Dobrze się nim parkuje.
Rewelacja! Cienkie przednie słupki zapewniają świetną widoczność.Duże lusterka i przeszklenie w tylnej części też jest pomocne przy parkowaniu
Wszystko jest pod ręką. Sterowanie radiem, tempomatem, itp. Ciekawostka: świetne podłączenie telefonu i jego sterowanie w tym wybieranie rozmówcy z listy czy ostatnich połączeń ale do tej pory nie wiem jak rozłączyć rozmowę bez dotykania telefonu. Żaden przycisk przy radiu ani pod kierownicą nie działa. Może ktoś wie i podpowie?
Klimatyzacja dwustrefowa działa wyśmienicie. Ogrzewanie też jest wydajne.
Przede wszystkim wysokie nadwozie daję mnóstwo miejsca nad głowami. Wystarczająco dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu chociaż konsola środkowa przeszkadza. Z tyłu ilość miejsca na kolana pasażerów zależy od tego jak daleko do przodu przesunięte jest siedzisko kanapy, kosztem przestrzeni bagażowej.
Tak jak pisałem wcześniej: silnik mógłby być lepiej wyciszony, tak jak np w fordach (ta sama jednostka). Przy założonych relingach hałas opływającego je powietrza zniechęca do otwierania okien.
Tegoroczny wyjazd wakacyjny i pokonanie ponad 5600 km (dotarliśmy do Albanii i Grecji) przyniósł średnie zużycie ON 6,0 (pełne obciążenie, box dachowy i większość czasu z włączoną klimatyzacją).
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 114KM 84kW [l/100km]