Ocena kierowcy - Citroen C4 Cactus Crossover

andrzej d, 6 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2015
Citroen C4 Cactus Crossover 1.2 PureTech 82KM 60kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Karoseria : Design (bajerancki)
Ładny, nie sztampowy, zwracający uwagę. Myślę że jeśli zachowa sprawność to po paru latach stanie się youngtimerem, tym bardziej że zrobiono ostatnio facelifting i następca będzie niewiele różnił od pozostałych crossoverów będących na rynku - szkoda. Auto jest z końca 2017 roku, jeżdżę nim 70 dni a zrobiłem 4500 km.
Dla jednych za słaby, dla mnie w sam raz. Jadąc w jedną lub dwie osoby jest naprawdę wystarczający. Przy przyspieszaniu trochę warczy, ale dźwięk jest do przyjęcia. Przy jeździe ze stałą prędkością jest ok. Jeżdżę na razie do 120 km/h i jest spoko. Za niedługo UE ma wprowadzić takie ograniczenie na wszystkich autostradach i przyzwyczajam się. Tak to żart, prawda jest taka że po sześćdziesiątce już człowiek się nie spieszy. Poprzednie auto to Mondeo mk.3 1,8 125 KM, przyspieszenie do setki o sekundę lepsze, tu jest dłużej, ale tego się nie czuje z powodu dużej różnicy masy własnej. Cytrynka miała mieć 110 KM ale turbo to wymiana oleju o 10 tys. km szybciej - po co, jeśli nic już mnie nie goni?
Wydaje się że trójka powinna pozwalać na większą elastyczność, jest za duże przełożenie i auto się dusi w niektórych sytuacjach drogowych w mieście (skrzyżowania a czasami ronda).
Na razie jest ok. i mam nadzieję że długo tak pozostanie bo nie lubię jak coś się w zawiasach luzuje.
Jestem duży i przedni słupek trochę daje się we znaki, tylna szyba mała, jeśli nikogo nie wożę to zsuwam zagłówki i jest ok. Boczne lusterka dają duże pole widzenia.
Brak powodów do narzekania
Prawa boczna szyba, potrafi zaparować jak kobieta za długo komentuje jazdę.
Z przodu dobrze z tyłu mniej, ale to nie mój problem.
Tak jak wcześniej wspomniałem, przy przyspieszaniu warkot, ale go lubię.
Pewnie drogi serwis - niestety.
Na razie spełnia oczekiwania, cena po upuście pozwala na poczucie popełnienia dobrego dilu.
Tablet..... brakuje funkcji Android Mirror, praktycznie większość aut na rynku już to ma. Normalnie nie jest to potrzebne, ale mapa pomimo darmowych aktualizacji kolokwialnie mówiąc jest do D__Y i przydała by się możliwość użycia google maps lub automapy bez wieszania telefonu na szybie.
Nie zauważyłem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 82KM 60kW [l/100km]