Ocena kierowcy - Citroen C4 Cactus Crossover

Michał, 4 lata temu
Silnik 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Rok produkcji 2016
Citroen C4 Cactus Crossover 1.6 BlueHDi 100KM 74kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Bałem się, że będzie awaryjny. W Polsce chodzą dość średnie opinie, a nawet złe o francuskich samochodach. Jak się okazuje, większość ludzi wystawia oceny, a nigdy nie miała francuza, albo mieli stare modele lub po prostu wadliwy model. Z reguły jest tak, że nie piszemy opinii jeśli jesteśmy zadowoleni.
Rewelacyjny samochód. Mamy go już dwa lata i absolutnie nie możemy narzekać. Oczywiście są drobnostki, które mogłyby być wykonane lepiej, jak na przykład plastik na drzwiach, przyłącza wężyków do wycieraczek, jakość dywaników czy haczyk w bagażniku, ale to tylko szczegóły. Za tę cenę naprawdę nie ma co narzekać. Nie psuje się, jest mega tani w utrzymaniu. Zarówno ubezpieczenie jak i spalanie. Dla mnie rewelacja. Do tego fotele najwygodniejsze na jakich kiedykolwiek w samochodzie siedziałem. Nawet po przejechaniu 1200km nie boli pupa. ;-)
Póki co zero problemów. Jedynie brakuje mi czasem depnięcia. Ale przy tak małym silniku, to nie ma co się dziwić.
Bez problemów
Dla mnie na plus
Póki co, żadnych problemów
Trochę mała szyba z klapie bagażnika, ale za to jest kamera cofania.
Jak wyżej. Dla mnie rewelacja
Funkcjonuje bardzo dobrze. Na początku miałem problem ze sterowaniem na wyświetlaczu dotykowym podczas jazdy, ale wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Teraz to już robię to prawie z zamkniętymi oczami
przestrzeni z przodu jest dużo. Z tyłu mogłoby być odrobinę więcej, jednak nie ma co narzekać
W porównaniu do poprzedniego samochodu (mazda mx5 z materiałowym dachem) jest super. Oczywiście bez porównania do merca klasy e. Mimo wszystko jest w środku przyjemnie tak do 150km/h
Tu jest rewelka. Tanie ubezpieczenie, niskie koszty eksploatacji i pali mi 5,2 litra na 100km. Jak jadę bardzo oszczędnie to nawet 3,2 na trasie udało mi się osiągnąć, ale taka jazda to chyba tylko dla emerytów. Średnio 4,5 na trasie jest.
Nie widziałem lepszego i ładniejszego auta z takim wyposażeniem za taką cenę.
Jak wyżej. Łączenia wężyków do wycieraczek i raz mieliśmy wymieniony kabelek od szyb.
Póki co nic poważnego nie było. Odpukać...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 100KM 74kW [l/100km]

3,2