Ocena kierowcy - Citroen C4 Picasso I

Włodek, 5 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2009
Citroen C4 Picasso I 2.0 HDi 136KM 100kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Limiter i tempomat.
Inne : Uciążliwych brak.
Wersja ekskluzyw. Samochód bardzo przyjemny w eksploatacji. Elegancki i wysokim standardzie wyposażenia. Wszystko działa mimo 9 lat. Skrzynia automatyczna wspaniała.
Cztery lata eksploatacji i 65tys. km ja nim przejechałem i tylko bardzo dobry olej Total, filtry i mechanik nie potrzebny.
Doskonale pracuje, zmienia biegi bez szarpnięć, cicha.
Poprzedni właściciel usunął poduszki pneumatyczne i założył normalne amortyzatory. To była dobra decyzja. Trochę może głośniejsze tylne zawieszenie ale prawie bezobsługowe. Przód wymienione kolumny po 210tys. na Bilsteina.
Piękna stylistyka. Bez ognisk korozji.
Dobrze wygłuszony. Bardzo wygodne fotele i podłokietniki z przodu. Bardzo dużo miejsca. Tylko zaczyna kruszyć się gąbka fotela kierowcy.
Wszystko przemyślane. Wygodna obsługa kierownicą multimedialną oraz precyzyjny i ergonomiczny dostęp do klimatyzacji dwustrefowej.
Klimatyzacja dwustrefowa automatyczna z wylotem w części tylnej na słupku z możliwością sterowania, oraz pod fotelami.
Wielka kabina, mnóstwo przestrzeni, doskonała widoczność, wystarczająca ilość i funkcjonalność schowków.
Silnik diesla o taka cisza w środku przy prędkości do 120km/h to dobry wynik.
Spalanie na poziomie 6,5l w tym 50% w terenie zabudowanym,
Miałem samochody niemiecki, japońskie i myślę że ten stosunek jest bardzo dobry. W wielu elementach przewyższa przereklamowane inne marki.
Łuszczący się chrom na przyciskach schowków w kokpicie.
Na początku mojej eksploatacji awaria komputera, i przejście w tryb awaryjny. Koszt naprawy 1000 zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

5,9