Ocena kierowcy - Citroen C4 I Coupe

Citroen C4 I Coupe 1.6 i 16v 110KM 81kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo wieku cieszy oko
Układ hamulcowy : Jest poprostu niesamowity. Bardzo skuteczny i pewny
Inne : Ergonomia wnętrza. Jeszcze się z czymś takim nigdy nie spotkałem
Auto wygodne, dobrze wyposażone. Dla 4 osób nadaje się do swobodnego podróżowania. Niestety z tyłu wyższe osoby będą narzekać na brak przestrzeni nad głową. Moim zdaniem, autko niedoceniane przez wiele osób z powodu swego francuskiego pochodzenia. Jako duży plus to dwustrefowy klimatronik, segregator w bagażniku, grzałka w małym obiegu(dzięki czemu wnętrze nagrzewa się bardzo szybko).
1.6 benzyna to nie jest demon prędkości i przyspieszenia. W konfiguracji z klasycznym 4-biegowym automatem pozwala na jazdę z prędkościami dopuszczonymi w naszym prawie. Spalanie na poziomie średnim 8,4 l/100km jest wynikiem wg mnie dobrym. Sam osobiście potrafiłem na trasie zejść ze spalaniem 7,2l/100km. Cały czas działa klima ustawiona w trybie auto. Niestety spalanie w mieście to już 11l/100km. Korki i częste światła w dużym mieście robią robotę.
Nie mogę narzekać na 4biegowego klasyka. Zmaiana biegów płynna. Fakt na zimnym oleju odczujemy zmianę z 1 na 2, ale szybko wszystko wraca do normalnej pracy. Ciekawostką jest to, że dość agresywnie zmienia biegi przy próbie wyprzedzania. Jeśli lekko wciśniemy pedał gazu zredukuje do 3 i przyspiesza. Natomiast gwałtowne wciśnięcie do podłogi spowoduje redukcję do 2 biegu. I tu niestety.... Ryk silnika, efektu przyspieszenia nie odczujemy, potem dopiero 3 i jest lepiej. Jednak to dalej tylko 1.6 110KM.
Jeśli chodzi o przyjemność jazdy.... Dla mnke auto wygodne. Twarde zawieszenie. Dobrze trzyma się drogi. W zakrętach nie ma efektów wychylania karoserii. Auto ma tendencję do "wchodzenia" w zakręt. Dosyć ciekawe uczucie. Nie ucieka w przeciwną stronę, a wręcz w stronę zakrętu. Trzeba się przyzwyczaić. Dzięki temu zjawisku łatwiej pokonywać zakręty z większą prędkością i przy mniejszym ruchu kierownicy.
Pomimo upływu lat wygląd zewnętrzny przyciąga oko. Trafiłem na naprawdę zadbany egzemplarz. Zero rdzy. Dobry prześwit. Duże drzwi otwierają się bardzo szeroko, prawie pod kątem 90 stopni.
Wszędzie idealnie oprócz tyłu. Trzeba się przyzwyczaić. Przednie słupki stwarzają martwe pole, ale jest tak prawie w każdym aucie. Problematyczne są te malutkie trójkątne szybki w drzwiach. Brudzą się bardzo szybko. W sumie i tak w nich mało co widać ale estetyka bierze w łeb, gdy auto czyste, a te dwa trójkąciki.... Ehhhh
Lepszego rozmieszczenia wszystkich przycisków nie dało się lepiej zaplanować. Nawet kierownica z nieruchomym środkiem jest genialnym rozwiązaniem. Wszystko pod ręką na miejscu.
Dwustrefowy klimatronik bajka. Pierwszy raz posiadam autko z taką funkcją. Jak dla mnie gdzie podróżuję na dłuższych dyatansach bardzo fajna sprawa. Działa to sprawnie. W lecie chłodzi jak należy. Ogrzewanie dzięki zastosowaniu grzałki w małym obiegu pozwala uzyskać ciepło w zimie w kabinie dosyć szybko. Dzięki programowi można moc grzałki regulować w naszym klimacie 600W jest wystarczające. Może być jeszcze 900W lub 300W. Do wyboru.
Z przodu duży pokój. Kierowca nie będzie narzekał, pasażer również. Tył jeśli nie przekraczamy 176cm jest dobrze. Wyższe osoby....będą odczuwać dyskomfort.
Mogłoby być lepiej. Ale do 3tys obrotów jest wg mnie znośnie. Gorzej przy wyższych obrotach. Ale radio ma automatyczną regulację głośności wględem prędkości.
Ceny eksploatacji nie są oszałamiające. Części zamienne są dostępne i w normalnych cenach. Zdarzają się ceny naprawdę duże idące w tysiąc złotych, ale to elektronika.
Za nieduże pieniążki otrzymujemy autko naprawdę godne uwagi. Dobrze wyposażone. Ale trzeba szukać. Napewno niemieckiego auta z takim wyposażeniem nie kupimy w tym budżecie.
Jak do tej pory nic. Spalona żarówka od świateł mijania.
Padł moduł BSN. Wymiana 500zł moduł plus robocizna. Ale zaznaczam auto z 2007 roku. To nic, że mało przejechane. Ale to są lata. A mamy 2020.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16v 110KM 81kW [l/100km]

8,9