Ocena kierowcy - Citroen C4 I Coupe

Mike, 8 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Coupe 1.6 HDI 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Samochód mam od kilku tygodni wiec pierwsze wrażenia są pozytywne. Auto jak na kompakt bardzo wygodne, dobrze i pewnie sie prowadzi, jadąc nim mam takie poczucie bezpieczenstwa jak by mnie ten samochód "otulał. Jakość wykonczenia na wysokim poziomie, wnętrze nowoczesne a silnik jak na 90km naprawde dynamiczny ! Kupując to auto przede wszystkim balem sie braku jakich kolwiek osiągów po przesiadce z fury co miala 2.5 V6 dlatego szukając c4 celowalem w mocno wypasionego 2.0 hdi ale niestety nie bylo zadnego fajnego w mojej okolicy a na wycieczki na drugi koniec kraju nie mialem ochoty ;) wiec trafil sie 90 konny hdi z podstawowym wyposazeniem, ale jestem z niego puki co zadowolony i ma piękną tą ***** :D
jak pisałem wyżej obawiałem się braku dobrych osiągów ale jest spoko, do tego mało pali jedno co mnie drażni to dzwiek diesla ale to juz nie jest wina auta bo taki juz urok silnikow wysokopreznych. Ponadto jezdzi sie nim troche jak benzyna, bo wcale nie lubi takich niskich obrotów.
Pare lat jezdzilem automatem, wiec troche inna bajka ;) ale skrzynia wg mnie precyzyjna i komfortowa biegi wchodza gładko i pewnie
Tutaj jest super prowadzi sie jak po szynach do tej pory mialem same sportowe coupe, a ten lata po zakretach lepiej niz np. Honda Prelude 2.0. Jest dosc sztywny jak na francuza ale tak w sam raz :) doskonale wspomaganie kierownicy, mocne hamulce, ale moje maja tendencje do zapiekania sie (z tego co wyczailem tylne) i piszcza w trakcie jazdy, musze je skontrolowac byc moze auto przed kupnem troche stalo i dlatego. Ale ogolnie super ... p.s. wiele osob pisze ze zawieszenie glosno pracuje... nie wiem jak u innych ale u mnie jest cichutko nawet na dziurach :)
Jak na kompakt jest mega komfortowy, chyba najwygodniejszy kompakt jakim jezdzilem, a zaryzykowalbym stwierdzenie prze bardziej komortowy niz niektore auta bedace o klase wyzej. Nalezy dodac ze w acue jest naprawde duzo miejsca z przodu i z tylu mimo ze to wersja 3 drzwiowa.
Jest ok wszystko pod reką szybko da sie ogarnac obsluge komputera i radia, sporo schowkow, jak bym sie mial czepiac to moja wresja nie ma podlokietnika ktorego mi troche brakuje
szybko ogrzewanie zaczyna dzialac, a jak chlodzi to nie wiem bo od kad bo mam jest zimno :P wiec o chlodzeniu napisze jak wiecej nim pojezdze
Pisalem juz wyzej o tym miejsca naprawde soporo zarowno na nogi jak i na glowe, duzy jest rowniez bagaznik
tu moglo by byc lepiej, nie ze jest strasznie glosno ale jednak powyzej 2tys obrotw troche slychac ;)
puki co 4,1 trasa, miasto kolo 6-6,5 ( korki caly czas 1wszy max 2gi bieg) srednio nie cale 5 litrow , moje poprzednie auto dla prownania w miescie piło ok 15 na 100km wiec jest "delikatna" roznica :D co do kosztów utrzymania to z tego co widze ceny cześci sa niskie ale czasem za to naprawa/ wymiana moze byc kosztowna przez nie typowe usytowanie podzespołów jak np. filtra powietrza zaraz przy podszybiu, lub odkrecanie oslony podwozia zeby zmienic olej w silniku.
Wg mnie jak za ta cenę super za 10-12tys zł otrzymujemy bardzo nowoczesne auto, fajnie wygladajace i stosunkowo jeszcze nie takie stare.
Narazie brak ale mam od niedawna wiec napisze po dluzszej eksploatacji, sa 2 rzeczy od kupna 1. - wazna nie dzialajaca klima , najprawdopodoniej chlodnica klimy do wymiany a 2. to sporadycznie wlaczajaca sie kontrolka "serwice" - speed control faulty czyli jakis czujnik od tempomatu ale to *******a ktora mi kompletnie nie przeszkadza bo to nie USA zeby na tempomania jezdzic wszedzie :D aaa no i te zapiekajace sie hamulce chwilami
Narazie zero i oby tak pozostalo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 92KM 68kW [l/100km]

5,1