Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback Facelifting

Konjak, 2 lata temu
Silnik 1.6 HDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C4 I Hatchback Facelifting 1.6 HDI 110KM 81kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo fajny i żwawy, radził sobie na trasie
Układ elektryczny : Co chwilę jakaś elektroniczna drobnostka siępsuła
Bardzo fajny i oszczędny samochód dla rodziny 2 + 1. Nawet dwójką dzieci byłoby wygodnie. Do czasu aż się całkowicie posypał w wieku 12 lat, był bardzo tani w użytkowaniu. Jeździło się nim wygodnie, nie palił dużo, części i bierzące zużycie nie kosztowały dużo. Dość wygodne i wystarczająco pojemne auto. Po tym jak skonczył 12 lat nagle w przeciągu kilku miesięcy posypało się mnóstwo elementów - turbina, EGR, DPF, katalizator, sprzęgło, wtryski.
Do czasu awarii która go spotkała bardzo fajny silnik. Żwawy, pozwalał na spokojne wyprzedzanie na drogach krajowych jak i spokojnie utrzymywał 150 na autostradzie bez większego wysiłku. Przy tym był bardzo oszczędny. Średnie zużycie poniżej 6 litrów, a jeździł po mieście jak i autostradzie.
"Oszukana" skrzynia automatyczna - zwykły manual ze sprzęgłem sterowanym przez silniczki zamiast nogą kierowcy. Czuć trochę szarpanie gdy robi siękick-down, ale poza tym nie miałem zastrzeżeń. Oczywiście do czasu gdy posypało się sprzęgło. W tym modelu trzeba wymienić całe wraz z dwumasą i kosztownym wysprzęglikiem. Bardzo kosztowna sprawa.
Jeździło się komfortowo, kierownica dobrze oddawała charakterystykę drogi, a zawieszenie dobrze tłumiło. Wygodny samochodzik
Szybko i łatwo łapała rysy, po kilku latach uzytkowania pojawiły się wykwity rdzy w kilku miejscach. No i kształt tyłu samochodu - to kompletnie psuło jego wizerunek. O ile przód jest ładny, to tył został kokretnie zepsuty.
Do przodu ok, ale przez mój wzrost musiałem sienieco przytulać do kierownicy żeby zobaczyć sygnalizator nad samochodem. Tylna szyba nieco mała, ale sytuacje ratowały czujniki parkowania
Siedzenie troche nisko, zwłaszcza dla większego cięższego faceta. Za to wygodne i dobrze trzymające. Z przodu i z tyłu wystarczająco miejsca dla 4 dorosłych osób. Fotelik bezproblemowo mieści sie na tylnej kanapie. Bagażnik wystarczająco pojemny dla rodziny, zarówno do codziennego uzytku jak i na wakacje
Jeśli była wyczyszczona i nabita działała bardzo dobrze. Brak zastrzeżeń
Mam 186cm i jestem wysoki, nie mam zastrzeżeń. Zarówno na miescu kierowcy jak i pasażera było wygodnie. Z tyłu nie jeździłem.
Tu średnio. Powyżej 90km/h głośno. Na autostradzie głośno i niekomfortowo.
Części i naprawy bierzące tanie. Nie ma żadnego problemu z dostępnością części. Nawet poważniejsze naprawy jak turbina, EGR czy DPF tańsze niż u konkurencji.
Byłem bardzo zadowolony z uzytkowania. Samochód nie kosztował dużo, za to oferował wygodne tanie przemieszczanie się w komfortowych warunkach.
Jak to we francuskich - co chwile jakiś drobny problem z elektroniką.
Aż do ostatnich chwil, nie było żadnej większej naprawy - tylko wymiana zużywających się podzespołów, oleje hamulce itp. Po tym jak skonczył 12 lat nagle w przeciągu kilku miesięcy posypało się mnóstwo elementów - turbina, EGR, DPF, katalizator, sprzęgło, wtryski.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 110KM 81kW [l/100km]

5,4