Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback Facelifting

zorro, 12 lat temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2009
Citroen C4 I Hatchback Facelifting 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Kiedyś mówiłem że nie kupie sobie samochodu z mniejszym silnikiem niż 2.0b ale ten 1,6d w zupełności wystarcza do pomykania zarówno po mieście jak i na trasie. Tam ktoś krytycznie się wypowiadał ale o mocy tego silnika ale zapewniam że to nie prawda.
Ogólnie pozytywnie oceniam ten samochód. Jest tani w utrzymaniu. Jak się zatankuje do pełna i nie dużo jeździ to można zapomnieć kiedy się tankowało. Ciekawy design.
Kupiłem ten samochód przypadkiem, z mieszanymi uczuciami. Nigdy nie uznawałem tej marki ale samochód miał 1,5 roku był w dobrej cenie no i miał być oszczędny. Co ciekawe - pozytywne zaskoczenie! Silnik całkiem żwawy i elastyczny a przy tym faktycznie oszczędny. Technicznie nie sprawia żadnych problemów.
Przełożenia skrzyni są ok. Na 3 nieźle się zbiera. 5 bieg długi i w miarę elastyczny.
Samochód bardzo dobrze się prowadzi nawet przy szybkiej jeździe >150.
Do przodu OK ale do tyłu jest kiepsko. Mała tylna szyba + zagłówki i szerokie słupki.
bez zastrzeżeń.
Samo ogrzewanie i klima OK ale jest stosunkowo głośna praca nawiewu już od 2-go biegu wentylatora
Ja wcześniej jeździłem większymi samochodami więc szału nie ma. No ale to jest przecież klasa kompakt. Miejsce wyłącznie dla 4 osób. Bagażnik na miasto i małe wypady jest wystarczający ale na wyjazd na dłuższe wczasy przydał by się większy.
No jakby tu powiedzieć - typowe dla tej klasy. Głośno na zimnym silniku. Jeździłem wcześniej benzynami i zauważyłem że ten silnik jest cichszy od benzyny przy większej prędkości bo ma dużo niższe obroty i tak nie wyje jak benzyna.
na trasie z łatwością można zejść poniżej 5 litrów. 100% miasto ok 6.3
Spaliła się tylko żarówka