Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback Facelifting

Dariusz, 4 lata temu
Silnik 1.6 HDI 92KM 68kW
Rok produkcji 2010
Citroen C4 I Hatchback Facelifting 1.6 HDI 92KM 68kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny i dynamiczny jak na 90km i 210nm, wyprzedzanie w trasie bezproblemowe a spalanie na poziomie 4,5-5litrów
Karoseria : Bardzo przestronny, wygodny w dłuższych trasach.
Samochód kupiłem przypadkowo, był z polskiego salonu, zadbany i z książką serwisową, to było dla mnie najważniejsze. Przejechałem nim do tej pory około 9tyś km. Zależało mi też na niskim spalaniu i stosunkowo prostej budowie. C4 spełnił te kryteria, nie jest to samochód idealny, jednak cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra, jeśli przymkniemy oko na dziwaczne fotele, wielką dziwaczną kierownicę i średnie wyciszenie kabiny to otrzymamy sympatyczny i bezproblemowy w codziennej eksploatacji samochód.
Hdi słynie z oszczędności i tutaj jest bardzo dobrze , Najprostsza wersja ma skokowy przyrost momentu obrotowego ( brak zmiennej geometrii) i generalnie jest dość głośna w porównaniu z mistrzem 1.5dci. Ogólni silnik godny polecenia zwłaszcza jeśli chodzi o koszty eksploatacji.
Skrzynia działa precyzyjni i bez zgrzytów, przeszkadzać może typowy dla PSA z tych lat skok lewarka i tylko pięć przełożeń, poza tym nie widzę wad.
Jest stabilnie i całkiem komfortowo, samochód delikatnie płynie po drodze a kiedy trzeba wjechać szybciej w zakręt nie przechyla się nadmiernie i jest stabilny. Minusem jest głośna praca, zwłaszcza tylna belka daje się we znaki co psuje efekt komfortowego resorowania.
Dobre spasowanie, całość ocynkowana i dużo elementów z tworzyw sztucznych zapowiada długą trwałość. Irytujący jest metaliczny dźwięk zamykania drzwi, można było trochę lepiej je wygłuszyć
Bardzo dobra w każdym kierunku
Wszystko na swoim miejscu, łatwo przyzwyczaić się do centralnego wyświetlacza, nie każdemu przypadnie pozycja za kierownicą oraz wielka kierownica z nieruchomym środkiem, ciężko było mi osobiście znaleźć optymalną pozycje za kierownicą.
Klimatyzacja jest wystarczająca ale nie da rady szybko schłodzić nagrzanego wnętrza, może to i dobrze bo nie ma ryzyka przeziębienia.
Bardzo szerokie wnętrze i obszerne siedzenia w starym stylu (miękkie i szerokie co niestety wpływa na trzymanie boczne w zakrętach czyli jego brak)
W przypadku wersji z dieslem doskwiera słabe wyciszenie, zwłaszcza w mieście cały czas słyszymy klekot diesla lub buczenie przy rozpędzaniu się z niskich obrotów( może to być wina zużytych poduszek pod silnikiem)W trasie jest trochę lepiej ale przy okolicach 150km/h szumy są nieznośne.
Bardzo oszczędny silnik i jak do tej pory bezproblemowa jazda. Ceny standardowych części są przystępne,na razie nie musiałem nic naprawiać.
Kilka rzeczy można wykonać lepiej jednak biorąc pod uwagę szybka utratę wartości jest to dobry wybór jako kilku letnie nie zajeżdżony egzemplarz
brak
brak