Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Jeżdżę autkiem od kilku miesięcy. Ma swoje zalety, ma swoje wady, ale jestem raczej zadowolony. Ciekawe wnętrze, niezłe wykończenie. Dość wysoki komfort jazdy, ale głośnie zawieszenie, świetna klima ale średnio wygodne fotele. Kupiłem za dobre pieniądze, ale też trochę musiałem dołożyć. Myślę jednak, że warto.
Na silnik nie można narzekać, ale brakuje wyraźnie 6 biegu. Zero problemów przy wyprzedzaniu w trasie.
Jest całkiem nieźle, ale do ideału trochę brakuje. Raczej precyzyjna, ale tak jak pisałem brak szóstki daje się odczuć.
Zawieszenie głośne. Każdy próg zwalniający jest niestety dobrze słyszalny z tyłu. Za to jest tanie w utrzymaniu.
Zero rdzy. Jedynie tłumik złapała ruda, ale z tego co wiem był wymieniany już na jakąś używkę (kiedyś auto miało stłuczkę) więc nie uznaję tego za jakąś wadę konstrukcyjną.
Z przodu duża szyba, jest dobrze. Po bokach dość szerokie słupki, tak samo z tyłu. Czasami przydają się czujniki parkowania, nawet z przodu, bo siedząc za kierownicą nie widzimy końca maski.
Dużo małych schowków, nie wszystkie mają sens:), wbrew pozorom łatwo się połapać pośród tych wszystkich wyświetlaczy. Wszystko bardzo czytelne. Średnio wygodne fotele.
Mocny punkt auta. Bardzo szybko się nagrzewa, klima dmucha i chłodzi aż miło. Wystarczy przejechać kilka minut i już czuć wyraźnie pożądany efekt.
Z przodu jest ok jak na swój segment. Jestem wysoki i dość szeroki:) - i dla mnie miejsca jest wystarczająco. Z tyłu już szału nie ma jak mówią pasażerowie, ale do jakiejś tragedii też jeszcze daleko. Bagażnik niewielki, dla mnie wystarczający.
Jest nie źle. Podczas jazdy po mieście zupełnie nie zwraca na siebie uwagi. Silnik wyraźnie głośny powyżej 120 km/h
Po kilku miesiącach od zakupu padł mi czujnik położenia wału...skończyło się lawetą i zaskakująco wysokimi kosztami naprawy. Oprócz standardowej wymiany oleju klocków i rozrządu zaraz po zakupie, wszystko trzyma się kupy i mam nadzieje, że tak będzie dalej. Części bardzo tanie.
Za auto zapłaciłem niewiele. Wydatki późniejsze trochę jednak wyższe niż się spodziewałem, ale chyba za wcześnie żeby narzekać. Po kilku miesiącach jazdy awaria czujnika położenia wału jednak trochę napsuła mi krwi.
Przez kilka miesięcy użytkowania poległ czujnik położenia wału. Niby nic wielkiego, ale auta nie uruchomisz.
Brak poważnych usterek, ale jeżdżę dopiero od kilku miesięcy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

11,0