Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Dracoon_87, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Przede wszystkim dla osób ceniących niecodzienną stylistykę - według mnie auto jest po prostu piękne. Agresywny, sportowy wygląd, niezły silnik. Polecam kolor lakieru czarna perła - trudny w utrzymaniu lecz wygląda wspaniale. Jeżeli mamy do wydania więcej pieniędzy, można pokusić się o wersję 2.0 (194 KM z tego co pamiętam) uzupełnioną o 18 calowe felgi oraz spojler. Auto takie widziałem w salonie, po prostu niesamowite. No i tylko wersja 3D- o wiele ciekawszy tył.
Silnik przyjemny, aczkolwiek pewne niedostatki mocy w tym konkretnym modelu występują (jest dobrze, ale bez fajerwerków). Silnik bardzo elastyczny.
Jak zwykle problemy z wrzuceniem wstecznego, ogólnie skrzynia wymaga przyzwyczajenia.
Całkiem nieźle się prowadzi, aczkolwiek tylnie zawieszenie lubi sobie dobić, niewielki prześwit ogranicza możliwości (np. parkowania na krawężnikach) lecz prezentuje sie to bardzo ładnie. Auto ma świetny stosunek szerokości do wysokości, dobrze wchodzi w zakręty.
Ograniczona na boki, auto ma szybe mocno pochyloną, kiepska widoczność na zakrętach. Lusterka mogłyby być ulokowane nieco inaczej (kolejne kompromisy wygląd/funkcjonalność)
Bardzo ładne wnętrze, nowoczesne. Robi wrażenie na osobach pierwszy raz jadącym tym samochodem, zwłaszca kierownica z nieruchomą centralną konsolą. Dobre rozmieszczenie przełączników, dużo miejsca zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. (także w wersji coupe, której jestem właścicielem)
Ogrzewanie bardzo wydajne, do klimatyzacji też nie mam zastrzeżeń(automatyczna)
Zero zastrzeżeń
Bardzo dobre wyciszenie, przy jeździe z prędkością około 120 km/h prawie nie słychać silnika. Przy wyższych prędkościach jest odrobine gorzej, ale ogólne wrażenie jak najbardziej pozytywne.
Niestety zużycie paliwa nie należy do najmniejszych - ale nie jest też wyższe niż być powinno przy tej mocy i pojemności. O ile zachowamy umiar w dozowaniu gazu.
Bardzo dobre auto za rozsądne pieniądze - obecnie najuboższe pod względem wyposażenia wersje z silnikiem 1,4 kupić można za około 40 000 zł.
No cóż, model jest nowy i w momencie zakupu posiadał liczne niedoróbki (2 razy wezwanie do serwisu na przegląd i darmową wymianę elementów np. układu kierowniczego oraz uszczelek w drzwiach, które były wadliwe i zimą po prostu nie dało sie otworzyć drzwi) I nie jest to wada mojego egzemplarza, z tymi problemami spotkało sie wielu użytkowników. Teraz jednak powinno być lepiej.
Jak narazie nie odnotowano poważnych usterek, auto trzyma sie dzielnie. Ale ma dopiero rok, i w sumie symboliczny przebieg, więc to sie okaże z czasem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,1