Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Silnik 1.6 16V 122KM 90kW
Rok produkcji 2005
Citroen C4 I Hatchback 1.6 16V 122KM 90kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : zawieszenie i nagłośnienie
samochód z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi, miękkimi komfortowymi fotelami, i naprawdę genijalnym fabrycznym nagłośnieniem niestety projektanci przesadzili ze swoimi futurystycznymi wizjami i pomimo ciekawego zewnętrznego kształtu nadwozia, posiada ono kilka niewybaczalnych \"defektów\". Z tego powodu nie kupił bym tej bryczki jeszcze raz
silnik pracuje bdb, jest dynamiczny i w miarę elastyczny
biegi whodzą lekko, jednak przełożenia mogłyby być dłuższe, brakuje szustego biegu
bardzo dobre trzymanie drogi i na zakrętach, tłumienie dziur mogłoby być trochę lepsze
do przodu dobra, z tyłu irytuje i przeszkadza poprzeczka na tylnej szybie
nieruchomy środek kierownicy jest jednym z najgłupszych rozwiązań jekie widziałem w samochodach, teoretycznie poprawia bezpieczeństwo, w praktyce ręce trzeba mieć w 1 zawsze słusznej pozycji co powoduje dyskomfort w wersji 3-drzwiowej drzwi są tak długie (nie widziałem dłuższych w żadnym innym samochodzie), że opadają na zawiasach a wyjście z samochodu na zatłoczonym parkingu staje się nie lada wyzwaniem kolejnym błędem jest rozwiązanie składania przednich foteli w celu zajęcia tylnich miejsc powoduje ono bardzo utrudnione wsiadanie/wysiadanie na tylne siedzenia nie przekonują mnie też nowinki typu potężny elektroniczny prędkościomierz umieszczony na środku deski roździelczej, może się to podobać niektórym, mnie pomysł wciskania pseudosuper technologii gdzie popadnie kojarzy się z niegdysiejszą fascynacją gierkami komputerowymi kupowanymi od ruskich na bazarze kompletnie niezrozumiały wydaje się też brak możliwości otwierania tylnych okien!!
wszystko ok
dużo wygodnej przestrzeni z przodu, średnio z tyłu, spory bagażnik
wyciszenie komfortowe, trochę za głośno słychać silnik, ale pomimo że jego dźwięk jest wysoki jest przyjemny dla ucha, daje sportowe skojarzenia
szczerze mówiąc to nie wiem ile pali bo nigdy nie mierzyłem
brak
po kilku latach jazdy trzeba było wymieniać tylko elementy podwozia, typu tuleje itp czyli wszystko w normie
Citroen C4 I Hatchback