Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
jasne ze to nie Audi ani VW ale jak sie decydujesz na kupno auta z salonu a nie po 4 niemcach i dwóch Polakach Audi A3, A4 czy Golfa to bez ryzyka mozna sie skusic. nie martwisz sie czy twoje Audi ma cofniety licznik o 50 czy 100 000 tys km. podsumowujac: auto tanie i ekonomiczne - w tej cenie nie znalazlem (maj 2008r) tak wyposazonej corsy ani yariski, nie wspominając aut z tej klasy co c4 (golf, astra,307).
1.6 hdi 90 koni,klekocze jak kazdy maly diesel do 2000 m3 - po rozgrzaniu chodzi normalnie. jak na 90 koni to niezle sie zbiera nawet w 5 osob
moze byc, chociaz gdybym bral jeszcze raz to za Chiny ludowe nie pozwoliłbym na montaż blokady. wsteczny nie zawsze wchodzi,troche toporna jak na francuza
rewelacja, idealnie dobiera dziury i sie prowadzi. nie przesadzone wspomaganie. tesciu przesiadl sie z BMW x3 i lepiej mu sie prowadziło.
jest ok. choć słupki przednie mogłyby byc weższe
wszystko spoko gdyby nie przycisk trojkąta awaryjnego który jest za daleko od kierowcy. trzeba sie tez przyzwyczaic az do czterech wyswietlaczy. nie ma gdzie uchwytu do nawigacji przyczepic ( ja mam na kratce went)
klima nagrzewa sie od razu, na duzych obrotach głośna. fajny jest ten zapach od citroena montowany przy krtace w specjalnym miejscu ( dwa zapachy az 70 zł!!! w citroenie)
jest duzo miejsca, nawet dla 5 osob nie jest ciasno.
jak na diesla malego jest niezle, ale musi sie dogrzac (tak ze 20 km) zeby byl cichszy
rewelka 5.5 sredniego spalania z klima właczoną non stop. jak mu daje ostro na autostradzie to 6.5 ( powyzej 130, wiecej niz 185 mi nie poszedł). do wilna w 5 osób i pełnym bagaznikiem przejechałem z olsztyna i z powrotem na jednym baku - sr. spalanie 5.4. serwis troche drogi ( wymieniałem klamke - ukradli i zderzak - zarysowali) ale gdzie teraz jest tanio, na szrocie chyba?
krytykujący cwaniacy - jak dostaniecie nowe auto klasy sredniej w salonie z pelnym wypasem (klima dwustrefowa, diesel, welur itd )za 50 000 zł to powodzenia.
po 12 tysiach jeszcze nic
po 12 tysiach jeszcze nic