Ocena kierowcy - Citroen C4 I Hatchback

Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2007
Citroen C4 I Hatchback 1.6 HDi 92KM 68kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Auto kupiłem rok temu za 7000 zł. Po 1,5 roku użytkowania i zrobieniu ok 30 tys km nie napotkałem żadnej poważnej awarii. Pozycja za kierownicą jak i widoczność są na świetnym poziomie. Silnik też stanowi dla mnie niemałe zaskoczenie ponieważ wydawało mi się, że 90 KM nie wystarczy mi przy moim stylu jazdy jednak jest w porządku. Nie mogę też powiedzieć nic złego o układzie elektrycznym którego większość potencjalnych kupców "francuzów" obawia się, wszystko działa sprawnie. Auto posiada wiele przydatnych bajerów choćby tempomat, czujniki deszczu jak i zmierzchu, domykanie szyb. Jedynym systemem który może lekko denerwować jest economy mode który nie pozwoli nam na np. długie słuchanie muzyki jednak dzięki niemu nie rozładujemy akumulatora zostawiając na noc np. włączone światła. Bardzo także podoba mi się nagłośnienie auta które naprawdę robi robotę i w pewnym stopniu niweluje moim zdaniem największy mankament tego auta czyli średnie wygłuszenie. Podsumowując z czystym sumieniem jestem w stanie polecić to auto osobie, której nie zależy na wybitnych osiągach i szybkiej jeździe, Auto jest świetnym kompromisem pomiędzy zadowalającymi osiągami, a tanim utrzymaniem.
Świetna praktycznie bezobsługowa jednostka. Nie psuje się w niej wiele bo szczerze mówiąc nie ma zbytnio co się zepsuć. Głównym powodem wybrania tej jednostki, a nie 110 KM jest brak dwumasa i filtra FAP co mocno zmniejsza koszty ewentualnej naprawy. Koszty wymiany rozrządu czy płynów są w przystępnej cenie.
Dobrze zabezpieczona brak ognisk rdzy.
Widoczność na godnym podziwu poziomie.
Fotele wygodne i dobrze wyprofilowane.
Przy jeździe w 4 osoby super. W 5 nie jest już tak kolorowo ale nadal znośnie jak na rozmiary auta.
Główny mankament tego modelu.
Tanie części i duża dostępność , niskie spalanie.
Moim zdaniem do 10 tys. i podobnym roczniku najlepsze auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]

Citroen C4 I Hatchback