Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

prz, 10 lat temu
Silnik 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2011
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Kapitalne materiały i dobre wykonanie wnętrza.
Dobre, bardzo ładne auto w odpowiedniej cenie. Przeciętna niezawodnośćw tym segmencie aut. W sumie porównywala jakość do popularniejszy konkurentów a znacznie niższa cena. Silnikiem jestem rozczarowany. Głośny, mało dynamiczny, paliwożerny a w dodatku nie można być pewnym jego niezawodnej pracy.
Zero drgań i hałasu na wonych obrotach. Bardzo głośno na wysokich. Zaskakująco słaba dynamika i elastyczność, wysokie spalanie. Mam nadzieję, że kłopoty z rozrządem w tym silniku to już przeszłość. Szczerze mówiąć jestem rozczarowany tym szczytem techniki opracowanym "we współpracy" z BMW.
Biego wchodzą lekko i nie haczą. Zestopniowanie jest po prostu nieudane. Piąty bieg jest wyśmienity do jazdy z prędkościami 60 - 100 km/h. Ale przecież czasami jeździ się trochę szybciej a wtedy wysokie obroty i bardzo duży hałas przeszkadzają. Osobiście nie muszę mieć w aucie sześciu biegów ale pięć musi mieć rozpiętość odpowiednią dla poruszania się z różnymi prędkościami. Jechałem kiedyś czterobiegowym Mercedesem 190 1.8 benz. i nie miałem wrażenia, że czegoś tam brakowało a tu aż się prosi o szóstkę.
Podstawowa wersja na 15 calowych kółkach. Komfort jest całkiem dobry, prowadzenie również, hamulce bardzo dobre ale ogólnie w kwestii układu jezdnego różnicę widzę tylko w wydawanych odgłosach- tu jest całkiem dobrze, cicho.
Na pewno jest sporo lepiej niż w Fiacie Bravo II (zresztą świetne auto). Po prostu jest przyzwoicie.
Miękkie ale duże i wygodne fotele. Dużo pojemnych schowków. Pozycja za kierownicą bardzo dobra. Dostęp do wszystkich instrumentów łatwy i logiczny jak we wszystkich nowoczesnych autach :) Naprawdę bardzo ładnie wyglądające i przyjemne materiały w dodatku spsowane wyraźnie lepiej niż w Peugeocie 308, z którym auto porównywałem.
Auto nagrzewa się powoli jak na benzyniaka. Klimatyzacja działa jak należy.
Dla czwórki osób w sam raz. Kabina jes nieco węższa i dłuższa niż we Fiacie Bravo II, którym jeżdżę jednocześnie. Nie brakuje przestrzeni nad głową. Pojemność bagażnika jest dosyć duża ale w sumie porównywalna z innymi autami klasy kompakt.
Jest źle. Podczas spokojnej jazdy miejskiej i powolnej pozamiejskiej auto sprawia wrażenie cichego i komfortowego. Wystarczy jednak zwiększyć obroty i silnik zaczyna wyć. Jeśli podróżujemy z prędkościami powyżej 100 km/h odgłos pracy silnika jest dominujący. Dobrze, że brzmienie jest w miarę przyjemne. Nissan Primera 1.6 benz. z 94r. był autem lepiej wyciszonym- miałem takiego. Fiat Punto II 1.2 jest na podobnym poziomie wyciszenia silnika. Do tego dochodzi spory szum powietrza opływającego lusterka. Dobrze, że zawieszenie pracuje cicho. Bardzo duże rozczarowanie.
9-10 litrów w mieście- dużo jak na nowoczesną technikę. 7-8 w trasie: szału nie ma.
Chyba najtańszy nowy kompakt. Na rynku aut używanych to już prawdziwa okazja. Ceny o 30 % niższe niż w przypadku popularnych konkurentów. Podkreślam raz jeszcze- porównywala jackść chociaż dźwięk zamykania drzwi przypomina mi Wartburga - dwie cinkie blachy uderzają o siebie :)
Odchodzi troche listewka maskująca między bocznymi szybami w przedniej części pojazdu (między szybą w drzwiach i tą małą poprawiającą widoczność),fotel kierowcy nie jest całkowicie stabilny i czasami da się odczuć lekki luz.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v VTi 120KM 88kW [l/100km]