Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

No Name dj, 12 lat temu
Silnik 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2011
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miałem wcześniej francuzy i zawieszenie było zdecydowanie bardziej miękkie. Wiązało to się jednak zawsze z dużo ilością awarii.
Uważam że auto godne uwagi. Mój jest w kolorze czerwonym z bi ksenonami tak więc robi wrażenie. Przepiękne, super wykonane wnętrze oraz wiele dodatków których próżno szukać u konkurentów w tej samej klasie. Niezbyt dobre rozwiązanie dla dużych rodzin.
Silnik o wysokiej kulturze pracy, dosyć cichy nawet przy prędkościach autostradowych. Jeżeli chodzi o zrywność to daleko mu do np. silnika 1.6 110km montowanego w KIA Ceed, który jest prawdopodobnie najlepszy w klasie.
Posiadam auto z zautomatyzowaną skrzynią biegów. W trybie automatycznym nie oczekiwałem zbyt wiele, jednak w trybie sekwencyjnym powinno być zdecydowanie lepiej. Wiem że to nie ferrari ale czas zmiany biegu jest zdecydowanie za długi.
Nie ma śladu po super miękkim zawieszeniu poprzednich modeli Citroena. Zawieszenie przypomina raczej zawieszenie aut niemiecki oferujące super prowadzenie ale bez przesadnego komfortu. Mam nadzieję że będzie równie mało awaryjne.
Doskonała widoczność z przodu, nieco słabsza widoczność w tylnym lusterku.
Rewelacja! Wszystko pod ręką. Duża liczba funkcji na kierownicy. Wnętrze sprawia wrażenie auta kilka klas wyżej. Piękne oświetlenie.
Duży wachlarz elektronicznie sterowanych regulacji, oraz podgrzewanie foteli zadowoli nawet najbardziej wymagających.
Jak na tą klasę to zupełnie wystarczająca
Cichutko, nawet przy dużych prędkościach.
Przeglądów jeszcze nie miałem. Bez szału, spalanie nie jest małe ale to jest auto z półautomatem. Coś za coś.
Im lepiej wyposażony tym lepiej prezentuje sie na tle konkurencji. Uboższe wersje gorzej się opłacają.
Dziwne by było aby coś szwankowało przy przebiegu 4000 km. Plotek nie będę powtarzał. Mam nadzieję że tak zostanie.
Napisze po 100 tyś.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDi 114KM 84kW [l/100km]