Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

Janek, 12 lat temu
Silnik 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Rok produkcji 2011
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Jakosc materialow w srodku zwlaszcza wykonczenie deski rozdzielczej - jak w autach z segmentu wyzej - miekkie plastiki naprawde robia wrazenie.
Samochod sluzbowy wiec nie ma lekko - ale trzyma sie dzielnie. Bardzo dobre wyposazenie nawigacja pakiet miejski elektryczny komputer pokladowy mozliwosc zmiany kolorow oswietlenie deski podlaczenie do Iphona tempomat ogranicznik ESPitd. Jak mowial prawie full wypas :)) do pelni szczescia brakuje skory i szklanego dachu. Cena katalogowa 84 tys - Arval kupil za 64 - bez komentarza. Za cene Arvaloska kupil bym dla siebie bo warto za cene z salonu NIE bo w koncu to citroen i utrata wartosci jest konkretna. Naprawde jestem mile zaskoczony tym francuzem - jakoscia wykonczenia materialow i calokszataltem.
Jak na 1,6 i ta mase auta - bardzo dobra elastycznosc odpalanie w zimie ( -20) bezproblemowe - wiadomo na poczatku troche glosny i klekocze ale potem juz bardzo miekko. W srodku prawie go nie slychac lub slychac \"prawie\" jak benzyne.Mozna wyprzedzac nawet na 3 dochodzi do ok 120 km/h :)
6 biegowa jak nie francuska - bezproblemowe wrzucanie kolejnych biegów. Jak dla mnie rewelacja.
Calkiem przyzwoicie - focus to nie jest ale uklad dosc precyzyjny dobre tlumienie nic nie dobija i dobrze wyciszony - w niecaly rok zrobilem juz ponad 40 tys ( sluzbowe auto) po naszych drogach i nic - nawet klocki nie sa do wymiany - naprawde jak nie francuz.
Mogloby byc lepiej - generalnie slupki masywne a zwlaszcza srodkowy - bardzo duzo przeslania jak sie wyjezdza z bocznej uliczki to loteria czasami - mialem przez niego kilka sytuacji \"awaryjnych\" do tylu - mam czujniki wiec luz.
Troche klawiszologia - czyli milion klawiszy od wszystkiego :) Ale ja akurat jestem milosnikiem takich klimatow - jak ktos jest na bierzaco z technika ( iphony komputery itd) to ogoarnie raz dwa. No w koncu to jest CITROEN :) Fotele bardzo wygodne przynajmniej z przodu ( z tylu z reguly nie jezdze ) jak na moje 184 cm mam zapas i na szekorosc na na wysokosc mozna sobie znalezc pozycje. Fotele sa wiecej niz ok ( mam szerokie plecy ), ale kubelki to nie sa.
Latem ok Zima bardzo dlugo sie rozgrzewa no ale to diesel. Mam automatyczna klime 2 strefowa - przyjemna obsluga szybkie rozmrazanei szyb.
Kierowca ok pasazerowie z tylu oby nie byli za wielcy - malo miejsca na nogi.
Jak na ta klase daje 5.
Wszystko zalezy od kierowcy. Ja mam tendencje do nogi w podlodze wiec u mnie srednio to wychodzi ale jak sie glaszcze pedal gazu to mozna osiagnac to co podaje producent. Na autostradzie przy 190 pali 10,5l to chyba nie jest tak zle ? :) Ale da sie zrobic ponad 1000 km na baku - sprawdzilem osobiscie dokladnie zrobilem na jednym baku 1100 km. Bak ma 60 l - to pomaga.
Jak do tej pory to poza upgradem softu do radia - nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 e-HDi 114KM 84kW [l/100km]

7,1