Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

Saintcik, 9 lat temu
Silnik 1.6 HDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2013
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 112KM 82kW od 2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jeździłem także werdją 90 konną i powiem że też bym sie zdecydował. Przyspieszenie w obu wersjach było porównywalne. Dynamika jazdy sprawia wiele frajdy. Nie jest to benzyiak i ponad 200nm robi swoje :)
Przejechałem autkiem narazie 3 tys km. Poki co nie widze zadnych wad. Żwawe i wcale nie takie małe autko jak by sie na początku wydawało.
Silniczek daje rade. Myśle że charakterystyka i dynamika przeciętnemu Kowalskiemu jak najbardziej bedzie odpowiadać. Dostęp do mocy już przy 2 tyś obrotów... Nie ma turbodziury!
Lekko precyzyjnie, super.
Słyszałem że jest za miekki. Dla mnie jest ok. Masa jest na tyle solidna że 180-190 km/h na autostradzie nie robi większych problemów.
Przede wszystkim nowocześnie, dobra jakość materiałów no i elegancja francja.
wygodne fotele,podparcie lędzwiowe i podłokietniki.. Wszystko czego mi potrzeba jest.
Dość szybko się rozgrzewa jak na ropniaka. w cieplejsze dni klima działa bez zarzutu.
Raz chyba jeździłem jako pasażer z tyłu. Miejsca bardzo dużo. Komfortowe 4 osoby. 5 osoba już pewnie mniej ale takie samo zjawisko występuje np w Avensis mojego staruszka. Auto naprawdę spore.
Coś mi tam lekko gwizda przy 70-80 km/h przy lusterku.. Troche coś jest tam z aerodynamika... ale ogolnie brak wiekszych zastrzeżeń. Silniczek ładnie mruczy.
w Mieście pali 6,5 do 7 w sporych korkach. Poza miastem przy tempie 90-100 km/h pali 4,5 i pewnie da sie zejsc nizej. Prędkości autostradowe 140-150km/h to około 6l. Generalnie nie ma jakiegos większego apetytu a można sobie powyprzedzać :)
Ja kupiłem dość okazyjnie... Jak sie nie bedzie psuł to coś wiecej napisze.
Póki co nic nie robiłem.
Odpukać... brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 112KM 82kW [l/100km]