Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

Andrzej P., 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2012
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie na dystansie 3000 km na poziomie 5.2 w większości po mieście. Nie ma zastrzeżeń!
Mówiąc szczerze nie spodziewałem się aż tak dobrego samochodu. Opinie były jakie były. Do tego francuskie samochody dobrej prasy nie mają, więc moje obawy były spore. Niepotrzebnie. Samochód spisuje się rewelacyjnie. Konkurencyjnym zakupem był Chevrolet Cruze. Teraz ciesze się, że wybrałem Citroena.
Jak na 92 KM nie jest źle. Demonem szybkości nie jestem, więc nie szukałem mocniejszego. Do sprawnej jazdy po mieście i poza miastem wystarcza w zupełności. Pod sporą górkę powyżej 130 zaczyna brakować mocy na przyspieszanie, ale na równym spokojnie 150-170 można lecieć. Tylko że wtedy spalanie dochodzi do 7 litrów.
Dobrze ze stopniowana, bez zastrzeżeń. Trochę brakuje 6 biegu.
Mam wersję z ESP i dzięki temu samochód prowadzi się bardzo dobrze. Przy większych prędkościach nie ma problemów. Boczny wiatr też nie daję się we znaki. Myślę że jak na kompakt samochód prowadzi się ponadprzeciętnie dobrze. Ja dodatkowo lubię miękkie zawieszenie, więc jestem w siódmym niebie:)
Poprzednio jeździłem Citroenem C3 w którym widoczność była rewelacyjna w każdym kierunku, więc teraz mam pewne zastrzeżenia. Jest to trochę efektem designu. Cóż, coś za coś...
Nie licząc najbardziej wybrednych użytkowników, wszyscy będę zadowoleni. Na początku trochę może przerazić mnogość przełączników, guziczków, itp. ale po kilku dniach okazuje się, że wszystko jest tam gdzie być powinno.
Co tu dużo pisać- dobrze grzeje i dobrze chłodzi:)
Zbyt wysoki nie jestem, bo mam 170 cm, więc dla mnie miejsca jest pod dostatkiem. Myślę, że większe osoby też jakoś dopasują wygodną dla siebie pozycję.
W środku do 100 km na godzinę, nawet przy dużym wietrze bocznym nie ma żadnych szumów, czy innych odgłosów. Powyżej 100 km zaczyna lekko docierać do środka powiew wiatru, ale nie jest ani głośny, ani irytujący. Na jałowym biegu silnika praktycznie nie słychać, co w dieslu jest sporym wyczynem.
Cena zakupu- 65000. Niby dużo, niby nie. Za tak wyposażony kompakt, diesel, nowocześnie zrobiony. To raczej dobra cena. Spalanie niesamowite! Bez problemu schodzi się poniżej 4 l poza miastem normalnej jazdy. Jadąc bardzo ekonomicznie można oscylować w okolicach 3 l. Czegóż chcieć więcej...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]

4,1