Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

agarti, 11 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2012
Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i elastyczny. Zanim się obejrzysz a na liczniku 140.
Karoseria : Coś buczy w boczku drzwi, jakby się coś poluzowało
Fajne autko o agresywnym wyglądzie przodu.Wygodne, ekonomiczne,dynamiczne i na dodatek służbowe. Same zalety. Niestety prywatnie nie kupił bym z jednego powodu. NIE MA WERSJI KOMBI ! ! !. No cóż nie ma aut idealnych.
Diesel o mocy 92 KM zgodnie z instrukcją nie jest prawdziwą informacją w moim odczuciu. Raczej jest tu z 130 kucyków a może i więcej. Bardzo wysoka elastyczność i dynamika. Prawdziwą moc dopiero zdradza autostrada, Vmax=174 km/h niestety.
Dobrze wchodzą biegi bez żadnych zastrzeżeń. Skrzynia precyzyjna.
Tu trzeba popracować. Nie mam zaufania do zawieszenia przy dynamicznej jeździe na krętych drogach. Może dla tego, że jest to auto dość wysokie.
Dobrze przód gorzej tył
Nie jest z rym rewelacyjnie. Raczej przeciętnie, co z tego że dany przycisk funkcji umieszczono w kilku miejscach (na kokpicie, kierownicy itp.), jak nie mogę go znaleźć w gąszczu innych przycisków. Tylko piloci są w stanie się w tym wszystkim połapać. Zastanawia mnie też kto tak zaprojektował podłokietnik że przesuwając go max do przodu jest kolizyjny z hamulcem ręcznym!!!!. Dla mnie kokpit to dyskoteka, dużo światła i zabawy, duże ryzyko wypadku, bo zamiast skupiać się na drodze, to się tym wszystkim bawimy. Kolejna rzecz to że się siedzi dość wysoko i jak ktoś ma problemy z krążeniem to mu drętwieją nogi jak mi.
Dobrze, chociaż mam pewne zastrzeżenia do klimki. Nie działa super rewelacyjnie.
Dużo miejsca, wystarczająco, spory bagażnik jak na HB
Nie ma problemu silnik cichutki.
Trasa 4,4 l/100km w mieście też się da przy umiarkowanych korkach 5,5 l/100km. Ale zazwyczaj w trasie pali tyle samo jak w mieście, bo się nie da jeździć wolno tym samochodem (pomijając górskie odcinki oczywiście). Jak go pogonimy to już trochę więcej żłopie (duże opory przepływu powietrza)
Jak na diesla z taki wyposażeniem nieźle, dobre materiały wnętrza.
Nic się nie popsuło jeszcze ale coś buczy w boczku prawych przednich drzwi, przy pewnej prędkości.
Na razie nic to dopiero początek życia auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]

5,9