Ocena kierowcy - Citroen C4 II Hatchback 5d

Grabicak, 8 lat temu
Silnik 2.0 HDi 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Citroen C4 II Hatchback 5d 2.0 HDi 150KM 110kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Super dynamika i umiarkowany apetyt na paliwo.
całkiem przyzwoity, duży kompakt. komfortowy i wygodny. Zaskakująco duży bagażnik. Można na przykład zmieścić do niego 4 koła 16-calowe i zamknąć bagażnik bez przesuwania foteli. a to już jest wynik.
Rewelacyjna jednostka 150 konna. Naprawdę polecam. Dynamiczna i oszczędna.
nie mam pytań. Robi co do niej należy! Chodzi lekko, płynnie.
dobry kompromis komfortu i panowania nad autem. Jedyny minus to strasznie głośne huki przy wpadnięciu w dziurę lub przejeździe przez przeszkody poprzeczne (np tory). Pierwsze kilka razy człowiek ma wrażenie że koło mu odpadło a okazuje się się nic się nie stało.
drugi z minusów auta. Szerokie słupki i duże zagłówki utrudniają patrzenie w prawo
dla mnie super choć fotel mógłby obniżać się jeszcze trochę a kierownica wysuwać dalej. No ale zdaję sobie sprawę z faktu że jestem dość spory.
Dziwna "automatyczna" klima. Tryb auto ma 3 biegi. Dla mnie to albo jakieś biegi albo auto.
To kompakt jest więc za mną miejsca nie za wiele ale osoby o wzroście 180cm nadal się mieszczą. Na tylnej kanapie piata osobą da się wieźć tylko na krótkie odległości.
jest od ale powyżej 180km/h jest już dość głośno
Najlepszy silnik do tego auta - rewelacyjna dynamika. I spalanie zupełnie akceptowalne. Robię sporo tras ale lekkiej nogi nie mam. Lubię zawstydzać te 130konne beemki i audice kiedy odchodzę im na skrzyżowaniach. Na trasie zaś często jadę z zapiętym tempomatem i wtedy spalanie się normuje.
Tego komfortu i dynamiki w tej cenie nie był w stanie dać mi nikt. A szukaliśmy uczciwie.
Kilka drobiazgów się pojawiło ale na bieżąco usuwano je gwarancyjnie. Słabo dział czujnik deszczu. bardzo słabo.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 150KM 110kW [l/100km]