Szukaj

Ocena kierowcy - Citroen C5 II Hatchback

Nat, 6 miesięcy temu
Silnik 1.8i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2006
Przebieg: 130 tys. km
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Citroen C5 II Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
4,36
4% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria : Po 14 latach dalej bardzo sztywna i nie rdzewieje.
4,0
Całokształt
Samochód duży, przestronny, bezpieczny i bardzo komfortowy. Zawieszenie bardzo miękkie. Moim zdaniem jedną z większych zalet tego modelu nie stanowi nawet legendarny citroenowski komfort ( bo są auta o wyższym) , ale praktycznie bezawaryjna eksploatacja modelu po lifcie. Jeszcze nie miałem auta tak bezawaryjnego. Bagażnik może nie największy , ale pakowny o regularnym kształcie. W razie problemów ze spakowaniem na wakacje można przypiąć box dachowy. Jednak trzeba pamiętać , że z silnikiem 1.8 nie poszalejemy i nie jest to samochód na OE-sy, lecz do spokojnego komfortowego przemieszczania się na długich trasach -choć jazda po mieście nie sprawia mu żadnych kłopotów. Jednak płynąc po krajowych czy też gruntowych drogach czujecie, że wydana każda złotówka na C5 nie była zmarnowana i rogal zadowolenia pojawia się z każdym nawijanym kilometrem.
Wrażenia
4,0
Silnik
Silnik 1.8 nie jest demonem dynamiki , ale o dziwo lubi wysokie obroty i łapie wtedy drugi oddech, przyspieszając dość dynamicznie.
4,0
Skrzynia biegów
Jest ok. Skrzynia pracuje lekko bez problemów.
5,0
Układ jezdny
Co tu dużo gadać. To jest hydrowóz. Jedziesz w pełnym komforcie na latającym dywanie. Chcesz jechać w teren wcale nie musisz mieć suva, jeden przycisk i prześwit większy niż w suvie. Genialne.
4,0
Karoseria
Bardzo sztywna i bezpieczna. Po 14 latach drzwi otwierają się bez problemu kiedy stanie się na krawężniku. Zabezpieczenie fabryczne antykorozyjne perfekcyjne. Zero rdzy. Choć na lakierze widać nieco wiek.
Komfort
4,0
Widoczność
Nie ma powodu do narzekań, No może przydała by się kamera cofania , bo jest to jednak kawał limuzyny, ale jes ok.
4,0
Ergonomia
jest ok. Proste analogowe przyciski, wszystko pod ręką. bez wielkich udogodnień , ale też bez większych utrudnień. Standard lat 2000. Lepiej niż w samochodach z tabletem.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Ogrzewanie fantastyczne. Chyba robione na arktykę. W zimie nie można puścić na full bo jest za gorąco. Klimatyzacja też daje radę. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Przestrzeni jest dużo pod warunkiem, że kierowca lub pasażer nie przesuną fotela do końca. Wtedy może być problem z nogami. Jeśli kierowca ma do 1.85 to z tyłu jest miejsca dużo. No i komfort znakomity.
4,0
Wyciszenie
Wyciszenie dobre. Nie ma męki w długich trasach. nie widzę różnicy na korzyść współczesnych pojazdów.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Samochód łatwy w utrzymaniu ze względu na bardzo niską awaryjność. Nie wiem czy nie niższą niż legendarny mercedes W124. Zawieszenie hydropneumatyczne nie sprawia żadnych problemów po 14 latach. Koszty części na przeciętnym poziomie.
5,0
Stosunek jakość/cena
Jeśli trafi się egzemplarz od pierwszego właściciela bezwypadkowy z sensownym przebiegiem to brać w ciemno. Samochód jest duży, ekonomiczny , awaryjność b.mała, b.tani w zakupie, bezpieczny i ma jeszcze wiele zalet. nic tylko kupować , ale pod warunkiem , że z pewnego źródła. Jak szrot wyeksploatowany to skarbonka bez dna- jak zresztą z każdym autem.
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
przepalające się żarówki, termostat, uszkodzenie prędkościomierza.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Nothig, zero , nic :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8i 16V 125KM 92kW [l/100km]

Średnie zużycie
9,0
Minimalne średnie zużycie paliwa
8,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
12,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dziennik kosztów dla Citroen C5 II Hatchback 1.8i 16V 125KM 92kW
Średni koszt przejechania 100 km
35,50 zł
8,5
l/100km
12,2
l/100km
Zobacz dzienniki
Citroen C5 II Hatchback